Znovuobjevená zaplavená vesnice v Itálii – aktualizace 2023

Před téměř rokem jsem již podruhé aktualizoval tip na návštěvu zajímavého místa v Toskánska při toulkách obytným vozem. Původní příspěvek je totiž z roku 2020, po vypuštění nádrže se měly objevit zbytky zaplavené vesnice Fabbriche di Careggine a to po více jak čtvrt století. Bohužel, místní úřady se opět rozhodly tuto akci přesunout a to na rok 2024. Což znamená již v pořadí třetí aktualizaci tohoto tipu….

A proč se to vlastně pořád tak odkládá?

Nádrž je pro okolí poměrně důležitým zásobníkem vody. Situace je horší než při posledním vypuštění v devadesátých letech či předtím. Při plánování prací je nutné tedy uvážit nejen toto, ale i dostupné kapacity nutné pro opravu a samozřejmě se postarat i o náležitou propagaci. Místní doufají, že se z vypuštěné nádrže stane turistický magnet této oblasti a pomůže trochu skomírajícímu turistickému ruchu.

Ovšem po několika odkladech si z toho již všichni začínají tak trochu dělat legraci, byť vypuštění v roce 2024 považují za pravděpodobné. Ostatně bylo by to přesně po 30ti letech od toho posledního.

Příroda mezitím přehradu málem vyprázdnila

Na podzim minulého roku, tedy roku 2022, se dlouhotrvající sucho postaralo o výrazný pokles hladiny nádrže a tak se naskytl pohled na některé zbytky budov a infrastruktury. Následující video tak může sloužit jako jakási návnada pro návštěvu zcela vypuštěné přehrady v roce 2024. Porovnat si lze navíc záběry, které od sebe dělí téměř třicet let:

2022 – listopad
Z nádrže Vagli se vynořují ruiny – Již několik dní lze vidět ruiny některých domů a mosty cesty, která je spojovala.
1994
Vesnice zatopená v 50.letech minulého století

Zpráva o odložení vypouštění je k dispozici tady (v italštině):
Svuotamento del lago di Vagli, Puglia conferma: “Nel 2024 sarà possibile visitare il paese sommerso”

Více informací o přehradě včetně tipů na zastávku obytným autem si lze přečíst v původním článku Tip pro příští rok: znovuobjevená zaplavená vesnice v Itálii

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: