Staybetter: německé France Passion pamatující i na pejsky

V sousedním Německu již funguje několik služeb na principu známého z populárního konceptu France Passion a jednou z nich je i služba s názvem Staybetter. Po zaplacení ročního poplatku obdržíte nálepku k nalepení na čelní sklo vašeho obytného vozidla a následně lze využít k přenocování některou ze 180 farem v Německu zapojenych do projektu.

Služba je jednou z mnoha podobných po celé Evropě, jejich seznam lze nalézt v článku France Passion a podobné služby v Evropě

Informace o službě:

Kolik služba stojí?

Členství stojí 45 € za sezónu a platí od 1.března aktuálního roku do 28.února roku následujícího. Automaticky se obnovuje, pokud není včas zrušeno. Členem se můžete stát po vyplnění přihlášky zde  a zaplacení poplatku. Jen počet členů je omezen, pokud by byl počet naplněn, lze se zařadit na čekací listinu, provozovatel služby vás bude informovat o uvolněné kapacitě.

Za pobyt jako takový již nic neplatíte, byť je zde možnost hostitele podpořit buď zakoupením jeho produkce nebo podpořením tzv. farmářské kampaně. Tedy přispěním na některou konkrétní aktivitu hostitele, například: sponzoring rozkvetlých luk či stromů, koupě nové pneumatiky pro traktor, nový plot na pastvině nebo i příspěvek na dovolenou podporovaného farmáře. Každý se ale může rozhodnout svobodně. Na jednom místě můžete zůstat jedná až tři noci – což je poměrně významná změna oproti klasickému konceptu France Passion, kde je omezení jen na jednu noc.

Pro koho je určena?

Služba staybetter je zaměřena výhradně na cestovatele v soběstačných obytných autech. Což nutně neznamená klasické obytné auto, vaše vozidlo musí splňovat tyto podmínky:

  • mít toaletu použitelnou přímo ve vozidle (tedy ne umístněnou venku mimo vozidlo)
  • mít nádrž na odpadní vodu, venkovní sprcha by se neměla používat
  • dostatek elektřiny a vody na palubě.

V každém případě se po dobu pobytu na farmě musíte obejít bez přívodu a likvidace vody a elektřiny a počítat s tím, že hostitelé nabízí pouze místo, nikoliv toaletu nebo možnost se osprchovat.

A co pejci?

Farmy jsou rozdělené na ty, co pejsky akceptují (černá značka) a farmy, které ne (modrá značka). Přístup k plnému seznamu a přesnému umístnění farem získáte jako člen, tedy po přihlášení a zaplacení ročního poplatku, ale i z přehledové mapky je vidět, že míst akceptujících domácí mazlíčky je v nabídce této služby poměrně dost.

zdroj foto: web Staybetter

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: