Týden toulání vestavbou po lyžařských areálech a termálech Rakouska

Když se mi letošní cesty na lyže až tak moc nevyvedly, jsem alespoň rád, že mohu přinést zkušenost jiného cestovatele a rozšířit tak popis míst vhodných pro zimní lyžařskou dovolenou v Rakousku. Autorem následujícího povídání a fotografii je Marek Pimper a popsány jsou tato čtyři místa:

  1. Katschberg
  2. Bad Kleinkirchheim
  3. Flachau
  4. Riesneralm

Tip : seznam dalších míst a souhrn všech informací týkajících se zimy a výjezdů s obytným autem naleznete na souhrnné stránce zde, a to včetně přehledné mapky jednotlivých lokací.

A zde začíná vlastní povídání:

Minulý týden jsme po dlouhé době vytáhli ObyVana na cestu (první zimní kempování). Naštěstí vše dopadlo OK a vše fungovalo dle představ, ba dokonce ještě lépe a vydrželi jsme v autě ve čtyřech celý týden. 😊

Katschberg

První tři noci jsme spali na Katschbergu , na parkovišti v Sankt Margarethen im Lungau u lanovky. Přijeli jsme večer a zaparkovali v horní části parkoviště. Ráno nás velmi slušně místní zřízenec poslal na spodní parkoviště s tím, že horní parkoviště je pouze pro osobní auta. Bylo tam více obytek i přes to, že tam je zákaz stání přes noc.

Spaní super, toalety jsou přes noc sice zavřené, ale to nevadí. Lyžování je tam perfektní. Na této straně kopce jsou v podstatě výhradně kabinky a sjezdovka (hlavně A1) jsou parádní. Byli jsme zde v naprosté spokojenosti tři noci.

Poznámka: v případě zájmu o koupání je nejbližší krytý bazén v městečku Tamsweg, cca 12 km/14minut jízdy z parkoviště pod sjezdovkami. Cena za dvě hodiny v areálu je €8.40 pro dospělého a €5 pro dítě (ceny sezona 2022/2023), je zde tobogán a i venkovní bazén (se zimním provozem), otevřeno zpravidla denně od 10 do 21.

Orientační ceny skipasů 2022-23: 54.50 € / 40.50 € / 27 € (dospělý/student/dítě)

Důležité informace v kostce:


Bad Kleinkirchheim

Pak jsme se přesunuli vykoupat do Bad Kleinkirchheim . Ale tady jsou všude ve městě u lanovky zákazy stání obytek a opravdu tam ani večer nebylo jediné auto. Vykoupali jsme se v nádherném Therme Sankt Kathrein . Pro rodiny bez dětí je ještě jedna možnost koupání v Thermal-Römerbad, ale tam zase není tobogán.

Poznámka:

  • V Therme Sankt Kathrein stojí dvě hodiny koupání dospělého 22€, studenty 18€ a děti 10€ s tím, že do 6ti let je zdarma. Vstupenka na večerní koupání od 18:00 je za stejnou cenu jako dvouhodinová přes den, areál je otevřen denně od 9 do 21:00.
  • V Thermal-Römerbad se za večerní vstupenku od 17:00 platí 21.50/17.20 a 14€ (dospělý/student/dítě a do 6ti let zdarma), komplex je otevřen také do 21:00.

Orientační ceny skipasů 2022-23: 56.50 € / 43 € / 29 € (dospělý/student/dítě)

Kde přenocovat v obytném autě?

Na spaní jsme nakonec našli super místo na P4N ve vedlejší obci Zirkitzen u sportovního areálu a východiska běžeckých stop. Tam jsme byli úplně sami.

Protože se počasí zhoršilo a výhled na další dny nebyl o nic lepší, nevyzkoušeli jsme bohužel místní sjezdovky a přesunuli jsme se na sever za sluníčkem. Ale určitě se sem chceme vrátit už jen proto, že ceny skipasů jsou na nižší úrovni, je zde super bazén a lyžování vypadá také slibně. A pro ty kdo mají větší auto lze vyrazit i na běžky.

Důležité informace v kostce:


Flachau

Další dvě noci jsme tedy byli ve Flachau u sjezdovky. Dle P4N. Spaní na parkovišti pro dlouhodobé stání je tolerováno. Obytek tam bylo vždy cca kolem deseti.

Lyžování jednoznačně nejdražší a lidí jednoznačně nejvíc, co jsme zažili. Dle našeho názoru je lepší si vybírat menší střediska. Člověk nalyžuje úplně stejně a bez všude přítomných davů lidí.

Orientační ceny skipasů 2022-23: 68 € / 51 € / 34 € (dospělý/student/dítě)

Druhý den jsme si dali koupání v Therme Amadé v sousedním  Altenmarkt im Pongau, cca 6km, 10 minut jízdy z parkoviště Flachau. Koupání super, mají 3 tobogány a dětem se líbilo víc než v Bad Kleinkirchenheimu. Je tu i více aktivit – lezecká stěna, skokánky, vlnobití……

Poznámka: dvouhodinové koupání stojí 19.40€/ 11.50€ / 3 € (dospělý, děti 6-16 a děti 3-6, mladší zdarma), areál je otevřen denně od 9 do 22:00.

Důležité informace v kostce:


Riesneralm

Na sobotu jsme se přesunuli na dle našich plánů klidnější místo do střediska Riesneralm. Lidí bylo sice dost, ale nakonec se rozptýlili a lyžování bylo parádní.

Orientační ceny skipasů 2022-23: 48 € / 41 € / 24.50 € (dospělý/student/dítě)

Spaní na parkovišti je popsáno i v P4N, mají vyhrazené místo mimo hlavní parkoviště a za poplatek a pouze na dvě noci. Ale protože pokladna byla již zavřená, mimo asfalt bylo bahno, zůstali jsme hned na kraji hlavního parkoviště a noc naštěstí byla úplně v klidu. Druhý den po lyžování jsme stejně jeli domů.

Důležité informace v kostce:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: