Zima v obytném autě

Zima byla donedávna pro mnohé karavanisty obdobím zimního spánku. Vozidla se uložila někam pod střechu či plachtu a v teple domova se za dlouhých nocí plánovalo, kam se s příchodem jara vyrazí. Ale již pěkných par let to neplatí a i v zimě mnozí vyrážejí, zejména do hor. Obytné auto je výhodné k návštěvě lyžařských středisek.

Výjezdy v zimě jsou trochu náročnější. V následujících článcích tedy naleznete, na co si dát pozor i na co se připravit, zejména pokud nechcete jet do kempu. Tipy v článku se mohou hodit i při půjčování vozidla, budete lépe vědět, po čem se dívat a jaké vybavení je nutné. Druhý z článků se pak zabývá zazimováním obytného auta – leckterou radu využijete po návratu ze zimní dovolené, kdy je potřeba vozidlo uklidit.

K zimnímu cestování patří i specifická výbava. Tyto články pomohou nejen ke vhodnému vybavení vozidla na zimu, ale poradí i se skládáním půl kabátů. Lze i porovnat provedení tohoto užitečného doplňku od dvou českých firem, které tento užitečný doplněk pro obytné auta nabízejí.

Jeden článek je věnován i přepravě lyží a snowboardů v obytné vestavbě, kde toho místa zpravidla moc není.

Lyžování

Na mapce níže je seznam středisek, které jsme si s obytňákem projeli a takzvaně osobně vyzkoušeli. Zdaleka tam nejsou všechna, ne vždy jsem měl čas něco blíže sepisovat. U každého střediska naleznete jak odkaz na článek ve kterém jsou popsány naše zkušenost s parkováním, případným servisem či tipy na bazény v okolí, tak i odkazy na stránky střediska a pak také odkaz na stránky snow.cz. Stránky Snow.cz přináší velmi detailní popis střediska v češtině, včetně aktuální předpovědi počasí, stavu sněhu, reporty dalších lyžařů a podobné informace.

Lyžování – tipy a rady

V níže uvedených článcích naleznete tipy na lyžování i v méně obvyklých oblastech a obecná doporučení či upozornění na nová pravidla.

Lze se tak něco dozvědět o lyžování ve francouzské části Pyrenejí či o pravidlech pro lyžaře v Itálii.

Jiné zimní aktivity

A na závěr pohled na jiné aktivity typické pro zimní období, zejména tedy vánoční trhy

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com