Ferraty na Dračí stěně i u jezer na dohled Dachsteinu

Komentářů:

0

Dvojici z Luhačovic, Medvu a Guliše, kteří s vestavbou navštívili několik ferrat, jsem už zmínil v článku Inspirace: obytnou vestavbou po italských ferratách (v něm se o nich dozvíte více). Toto je další díl popisující jejich toulání, tentokrát v rakouských Alpách, na dohled od známého Dachsteinu. Během prodlouženého víkendu zvládli hned několik ferrat v oblasti solnohradských jezer, z každé opět natočili video. Vytipovaná místa na stání i jednotlivé ferraty jsou pak zachyceny na této mapce. Po kliknutí se zobrazí více informací o dané trase, od stručného popisu až po odkazy na servery, kde o nich nalezenete více informací.

  1. Dvě ferraty u jezera Gossau
    1. Intersport Klettersteig- Donnerkogel
    2. Laserer alpin Klettersteig
  2. Ferratový park u jezera Gosauschmied
  3. Drachenwand – Dračí stěna s výhledem

Dvě ferraty u jezera Gossau

Parkoviště u jezera Gossau je ideálním výchozím bodem hned na dvě ferraty. Jedna z nich je takzvaně přímo za rohem, začíná u cesty kolem jezera a nabízí pohled jak na jezerní hladinu, tak i na vrchol Dachsteinu. Parkoviště je zdarma.

Intersport Klettersteig- Donnerkogel

Poměrně dlouhá ferrata na vrchol Donnerkogelu. Trasa je položena přes existující lezecké cesty a v roce 2017 zde byl postaven nový, neuvěřitelně vzrušující panoramatický žebřík. Ferrata tak nabízí nádherný výhled a úchvatný zážitek. Byť značená jako C/D, je to spíše C. Podruhé by už ji asi nešli, protože jednak to nebyl takový zážitek, jednak velké převýšení.

Pod ferratu pohodlně – pokud si chcete ušetřit výstup či sestup, lze využít lanovou dráhu Gosaukammbahn, tento rok bude v provozu od 13.05. do 05.11.2023. Počítejte s cenou cca 21 € za zpáteční lístek za dospělého (slevy pro děti, studenty, rodinu), kompletní ceník je zde. Provozní doba je od 8:15 do 16:50/17:50 dle ročního období.
Pokud se chcete vyhnout davům lidí, můžete nahoru vyrazit pěšky tak, abyste dorazili na začátek ferraty ještě přes zahájením provozu lanovky.

Laserer alpin Klettersteig

Tohle je fantastická ferrata s neustálým výhledem na Dachstein i vody jezera. K jeho hladině se také při lezení přiblížíte, část trasy vede přímo nad ní. Dále vás zde čeká v i lanový most. Ferrata je okružní, takže skončíte prakticky tam, kde jste začali. V létě je ale poměrně frekventovaná, takže i pro ní v sezóně platí: vyražte brzo ráno!

Ferratový park u jezera Gosauschmied

Hned několik ferratových tras začínajících na břehu nádrže s výběrem cesty podle obtížnosti. Protože se ferraty nachází ve stejném údolí jako výše dvě uvedené, vyplatí se návštěvu spojit. Nabízí se zde jak snadné trasy Max & Moritz, tak i obtížnější. výstupy. Záleží na každém, na co si troufne a lze si tady vyzkoušet leccos. Parkovat lze v docházkové vzdálenosti na poměrně velkém parkovišti podél hlavní cesty údolím.

Drachenwand – Dračí stěna s výhledem

Drachenwand je hora ve skupině Salzkammergutberge v Rakousku. Nachází se v Salcbursku nad jezerem Mondsee. Jedná se o jednu z nejkrásnějších ferrat v Rakousku, navíc poměrně jednoduchou. Po celou dobu lezení se nabízí výhledy na jezero Mondsee i Alpy. Nicméně je tata zajištěná cesta poměrně populární a tak se zde připravte na možný nával zájemců, zejména o víkendech a v sezóně.

Mondsee koupání a kemp – v oblasti se můžete zdržet i déle, kousek od nástupu na ferraty je i kemp Gries přímo na břehu jezera. Otevřen bývá od začátku května do poloviny října a dvoučlenná posádka se může vejít s cenou někam mezi 24-32 €. Pokud naleznete lesní stezku, je nástup na ferratu z tohoto kempu necelý kilometr a kupodivu je to kratší než z oficiálního parkoviště. Bonusem je možnost se vykoupat.

Parkování – vyhrazené parkoviště má sice značku zákazu obytných aut, ale tento zákaz se moc nedodržuje a navíc se asi vztahuje hlavně na noční stání. Během dne zde odstavení auta stoji 3 €. Může se parkovat i o kousek dále, u kostela, jak zazní i ve videu. Nástup na ferratu je dále zhruba o 500m. Tedy přímo z parkoviště u ferraty je to cca 1100 metrů, od kostela cca 1600 metrů a z kempu cca 900 metrů

Trasy jednotlivých ferrat si lze stáhnout na webu y Bergsteigen, odkazy jsou v přiložené mapce. A na závěr par fotek pro inspiraci z jejich instagramového profilu:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: