CamperStops Belgium – bezplatné nocování pro členy

Komentářů:

0

O konceptu France Passion jsem zde již několikrát psal. A nedávno mne Víťa Válka z Camperguru upozornil na další podobnou službu, tentokrát v Belgii.

Zde je tento koncept provozován pod názvem CamperStops Belgium. Místo pro soběstačný obytný vůz na 24 hodin zde nabízí vinaři, farmáři, provozovatelé pohostinství, řemeslníci a další místní podnikatelé . Pokud se stanete členy, můžete využít jedno z 700 parkovacích stání na více jak 150 místech po celé Belgii.

Cílem služby je podpořit belgický cestovní ruch, nabídnout alternativní možnost přespání v obytném voze, propagovat místní produkty a zlepšovat znalosti o regionálních výrobcích a tradicích. Ale uživatel služby není nijak zavázán si místní produkty kupovat, je to tedy jen možnost, nikoliv povinnost.

Jak začít službu využívat?

Zaregistrujete se na stránkách služby a poté uhradíte roční poplatek 36€.Následně obdržíte nálepku na čelní sklo vašeho vozu, členskou kartičku a další informace. Vaše členství začíná vždy od data registrace a trvá do 31. března 2024 (resp. dalšího roku). Členství se automaticky neobnovuje a o jeho obnovení je nutné požádat. Služba se vám připomene v lednu následujícího roku a poplatek na další rok musí být zaplacen do 25. února. Pokud se tak nestane, dostane možnost připojit se k službě nový člen.

Základní pravidla a cíle

 • Pokud je již místo pobytu obsazeno jinými členy, vyberte si jiné místo pobytu. Respektujte maximální počet míst, která váš hostitel zpřístupnil.
 • Protože vás naši hostitelé neznají, je důležité umístit na čelní sklo nálepku CamperStops Belgium. Tím prokazujete, že jste členem a že jste si přečetli a přijali pravidla a etický kodex. Nálepka se váže k registrovanému vozidlu, resp. k jeho registrační značce.
 • Představte se hostiteli a ukažte mu svou osobní kartu. Číslo vaší karty hosta zapíše do deníku. 
 • Ujistěte se, že dorazíte nejpozději ve 20:00, popřípadě do 19:00, v závislosti na ročním období. Uprostřed noci nejste vítáni. Některá místa mají brány, které jsou v noci zavřené. U některých míst jsou uvedeny i jiné časy příjezdu, respektujte je.
 • Pamatujte, že jste host a ne platící zákazník. Buďte přátelští a zdvořilí, pozdravte majitele při příjezdu a rozlučte se při odjezdu. Udělejte si čas a podívejte se, jaké místní produkty nebo služby váš hostitel nabízí.
 • Parkujte pouze na místě označeném vaším hostitelem, abyste nerušili hostitele při jeho práci.
 • Váš hostitel není povinen poskytovat zařízení, jako je voda nebo elektřina. Vždy se ujistěte, že máte dostatek vody a elektřiny.
 • Rozdělávání ohně, hlučná hudba a používání motorgenerátoru není povoleno. Vyhněte se obtěžování hlukem.  Pokud chcete grilovat nebo vařit venku, požádejte svého hostitele o povolení. Jste hostem rodiny, která na daném místě žije.
 • Bez svolení hostitele nepoužívejte toalety či místní zdroje vody, nevypouštějte odadní vodu a nevyhazujte odpad do popelnice. Bez dovolení nevyprazdňujte chemické toalety na toaletách! 
 • Mějte na paměti, že většina míst se nachází na farmách či vinicích a pohlídejte si své děti – okolí místa nemusí být zcela bezpečné a rozhodně to není dětské hřiště.
 • Požádejte svého hostitele o povolení nechat svého psa bez vodítka.  Respektujte prosím, pokud dané místo uvádí, že domácí zvířata nejsou povolena.
 • Nechte prosím stránky tak čisté, jak byste je chtěli najít při příjezdu.
 • Pamatujte, že CamperStops Belgium neúčtuje žádné poplatky za jednotlivá přenocování. Nečekejte tedy stejné zázemí jako v kempu.
 • Služba CamperStops Belgium je určena pro pobyt maximálně 24 hodin na jednom místě.
 • url adresa služby: https://camperstopsbelgium.be/

A co podobné služby v dalších zemích?

Přehled o všech službách fungujících na podobném principu, tedy možností strávit bezplatně noc na vybraném místě po uhrazení ročního členství, naleznete zde.

úvodní obrázek: Morgan Koh, Unsplash

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: