ACamp – bezkempu na severu a jihu Evropy

Komentářů:

0

Služeb fungujících na principu českého bez Kempu je v Evropě již několik a jejich přehled lze najít na této stránce. Tento seznam stojí za doplnění o další podobnou službu, která nabízí místa především ve Švédsku, Dánsku či Norsku a pak Španělsku. V její nabídce jsou ale i místa v Německu či Itálii. Je to služba ACamp.

ACamp

stránky služby: https://acamp.com/

Služba má kořeny ve Švédsku a lze zde najít a rezervovat místo k táboření především na venkově, jak u malých farem nabízejících pár míst, tak i trochu kapacitnější plochy, v nabídce jsou tak i tradiční kempy. Společnost v roce 2020 založili Paul Berggren a Öjje Holt a záměrem bylo nabídnout službu, která táborníkům usnadní hledání a rezervaci míst na kempování. Platforma umožňuje soukromým a komerčním provozovatelům pronajímat pozemky táborníkům. Uvádí, že nabízí místo u 2.000 hostitelů v celkem 5 zemích Evropy.

Vyhledání místa je možné pomocí mapy s několika filtry. Lze tak rychle nalézt nabídky i pro obytné přívěsy či místa, která mají ještě aktuálně volno, případně nabízí elektrickou přípojku. Ne všechna místa v nabídce jsou ale rezervovatelná, nabízí se i místa, která nejsou do jejího systému přímo zapojena. Ta rezervovatelná, tedy zapojena, si lze ale snadno vyfiltrovat.

U nabídek je vidět cena za noc, ale následně je nutné počítat i s tzv. servisním poplatkem. Ten je obvykle kolem pěti procent plus nějaká pevná částka, takže například místo inzerované za 140 SEK stojí ve výsledku 148.17 SEK.

Udržitelný cestovní ruch

Jak to už o podobných služeb bývá, soustředí se i na tzv. udržitelné cestování, a tak na jejich stránkách najdeme i pár pravidel, které je dobré dodržovat. Společnost tedy na svých stránkách píše:

  • Pokud cestujete s obytným vozem, je důležité, abyste vždy třídili a minimalizovali množství odpadků a nikdy je nevyhazovali do okolí. Když opouštíte místo, kde jste tábořili, nechejte jej stejně hezké, jako když jste přijeli, nebo možná ještě hezčí!
  • Zvykněte si mít vždy pár rukavic a extra sáček na odpadky, abyste mohli vždy sbírat své vlastní odpadky i odpadky jiných lidí.
  • Nevyhazujte jídlo či jeho zbytky do přírody: přitahuje škůdce a není na to pěkný pohled
  • Nádrž na šedou vodu a WC kazetu vyprazdňujte pouze na místech k tomu určených a na sprchování, nádobí a prádlo používejte pouze biologicky rozložitelné přípravky.
  • Vyhněte se jak jednorázovému balení, tak jednorázovým lahvičkám. 
  • Vynechte vlhčené ubrousky!
  • Ujistěte se, že třídíte všechny své odpadky a vyhazujte je do nádob na tříděný odpad

Placení i přes QR kód

Hostitelé nemusí nabízet místa jen přímo aplikaci, ale mohou si nechat vygenerovat QR kód. Pomocí něj mohou přímo na místě zájemci provést rezervaci a místo obsadit. Kód si přečtou pomocí mobilního telefonu, určí datum rezervace (začátek dnes či zítra), zaplatí, a to je vše.

Aplikace na mobil

Služba ACamp je dostupná samozřejmě přes webové stránky, ale lze si naistalovat i jejich aplikaci:

úvodní obrázek: Max MuselmannUnsplash

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: