Obytné auto – koberce

Komentářů:

1

Podlaha Citroenu Jumper je sice gumová a i podlaha vestavby od firmy Clever se zdála být odolná, i tak jsme ale od počátku vlastnictví vozu uvažoval o kobercích.

Jedna z variant byla mít všude koberec, ale to se mi moc nezdálo, přeci jen jako řidič vystupuji a nastupuji do vozu častěji než třeba pasažéři vzadu. A tak jsem chtěl dopředu spíše gumový koberec.

První pokus byla objednávka od firmy CikCar a pakud by se písmeno r změnilo na k, tedy cikcak, tak by název nelhal. První zásilka byl koberec pro model Jumpy. Napodruhé už sice poslali koberec pro Jumpera, ten ale zase zoufale nepasoval. Obojí jsem tedy vrátil a hledal dále.

Nakonec jsem u firmy Auto Hotárek našel pěkný gumový koberec do Jumpera, navíc třídílný. Jednotlivé části lze samostatně vyjmout, přitom na místě jsou pevně spojeny zámky. S menšími díly se jednodušeji manipuluje a snadněji se čistí. Gumový koberec má navíc zvýšený okraj a čtverečkovou výplň, voda z tajícího sněhu se tak nepřelévá po koberci, ale drží se v místě. Koberec se mi osvědčil jak na podzim, tak zejména v zimě.

Zbýval tedy zbytek vozu. V Brně si lze koberec objednat na míru u firmy Autopotahy Reflek, ale nelíbili se mi vzory. Nakonec jsem se rozhodl pro samovýrobu. Ve firmě Breno jsem si koupil koberec co se mi líbil a do interiéru vozu pěkně barevně pasoval, Primavera 226. Vestavba od Clevery kombinuje dub Sonomu s šedou barvou doplňků a hnědou barvou sedadel (světlý i tmavý odstín), ložní máme také laděné do hněda, a Primavera 226 pěkně kombinuje všechny tyhle barvy. Takže není vyloženě tmavé a ani vyloženě světlá a případný provozní bordýlek se snadněji ztratí.

Pomocí kusů kartónu jsem si udělal šablonu a požadované dva kusy jsem si pomocí něj vyřízl.

Šablona se dělá jednoduše, z kartónu se vyřízne kus, co zhruba odpovídá například šířce a délce uličky bez výklenků, položí se na podlahu a pak se menší kousky kartónu zastřihují co nejpřesněji, tak aby vyplnili místo mezi hlavním kusem a výklenkem. Vzájemně se pak spojí lepící páskou. Jde tak zhotovit přesná papírová šablona, řezání koberce je pak už hračka, vybraný koberec navíc nepotřebuje zašívat hrany.

Pro vestavbu jsou potřeba dva kusy koberce, jeden do uličky od dveří, kolem kuchyně a koupelny k postelím, druhý pak na vyvýšené místo pro sezení, který jde až do uličky k předním sedadlům. Tam mizí pod gumovým kobercem.

U vstupu pak mám hrubý čistící koberec Oplev z Ikei – viz samostatný článek, aby šel snadno vyjmout a vyprášit, navazuje na něj pak normální koberec.

  1. Do kabiny jsem objednal rovnou z výroby standardní vyjímatelný koberec. Vypadá hezky, je na něm dokonce vyšité logo Pössl. Ale je fakt, že gumový se mnohem lépe udržuje. Zejména pokud jezdíte v zimě, tak je to vlastně spíš nutnost. My se zimními jízdami nepočítáme.
    Koberec do zadní části auta také zvažuji. Ale nejspíš ne pod stůl, tam je úložný prostor, kam by se pak špatně dostávalo. Každopádně dobrý trik s kartonem jako šablonou! Když jsem vyřezával tvar koberečku do sprchového koutu, tak jsem použil balicí papír a to na šablonu nebylo nic moc. Pořad se to kroutilo.

    Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: