Týden 12 2021 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Dvanáctý týden roku 2021 – vzpomínky, úvahy, recenze – i jak se jede do Chorvatska v této době. Přehled nejlepších kempů i ohlédnutí za registracemi obytných vozů. Něco málo z historie – první sprcha v karavanu, představení obytné alkovny.

Nové články

 • Náš parťák obytňák:
  • Odcházení – dlouho, jsem váhal, jestli se mám do článku na toto téma vůbec pouštět. Není totiž o obytňácích, není o cestování, není o úpravách, které na naše mazlíky můžeme instalovat. Je o Facebooku. Respektive, je o facebookových skupinách, které sdružují lidi se zájmem o tento koníček.
  • První sprcha v obytňáku – Věřte nebo nevěřte ale úplně první obytné auto, ve kterém byla instalován regulerní sprchový kout, spatřilo světlo světa už v roce 1937! No a to nemohlo být jinde, nežli v Americe. 


 • Výlety obytňákem:
  • Žulové lomy a zádumčivé vodní hladiny – Do bývalé NDR jezdívám často a rád už řadu let, i když v posledních časech mi to není příliš dovolováno. I když důvody mých cest objevilo spousty dalších uživatelů obytných aut. I kdy jsou tam restrikce spaní v autě v přírodě v zásadě vyspělejší, než u nás.
  • Svatojánské proudy čeřily Vltavu – Svatojánské proudy, to je pro mě pověst skoro z rodu těch Jiráskovo starých, českých. Vltava tekla proudem v celé své délce, nesvazovala ji jediná přehradní hráz, už jen kousek zbývalo splout vorařům, jen překonat ještě zrádné místo, zákrut sevřený skalami.

 • Pohled za hranice: Dodávkou do Chorvatska v době COVIDu – Budíček, rychlá snídaně, poslední balení a jedem! Auto máme naložené, vodu napuštěnou, zbývá si zajet na PCR testy. Výsledky dostaneme během cesty, takže do Chorvatska přijedeme v klidu.
 • Karavanista: Jak si připravit karavan na novou sezónu – S prvními teplými dny každý karavanista začne plánovat, kam se se svým přívěsem vydá. Před první vyjížďkou je ovšem potřeba dát karavan do pucu, ať už jste ho přes zimu využívali, nebo stál pod plachtou.

 • Daily Adventures: Nejlepší knihy o cestování – Hledáte tipy na dobrou četbu? Vyzkoušejte knihy o cestování. Díky nim poznáte vzdálené země očima cestovatelů, kteří o svých zážitcích vypráví poutavým a zábavným stylem. Možná se dokonce inspirujete a příští cestu si naplánujete podobně.Ostatní – Mix • Kudy z nudy: Cestujeme karavanem: Velký přehled oblíbených stellplatzů napříč Českem – Slyšeli jste už někdy slovo stellplatz? Pokud patříte k nadšeným karavanistům nebo „obytňákům“ určitě víte, že se jedná o oficiální karavanové stání na zpevněné ploše mimo kempy. Můžete na něm stát přes noc, provádět základní údržbu, doplnit si čistou pitnou vodu, dobít baterie a vyhodit odpad, včetně šedé vody a chemické toalety. 

 • Garáž:
  • Airstream vyvíjí nový karavan speciálně pro elektromobily – Nová doba si žádá nová řešení. Airstream, tradiční americký výrobce karavanů, už pracuje na karavanu určeném pro elektromobily. A není v tom zdaleka sám, společnost Glendale z Kalifornie už jeden takový vyrábí. V čem jsou tedy jiné?
  • Unikátní obytný vůz s výhledem z druhého patra – Při specifikaci požadavků na obytný vůz existuje spousta důležitějších položek než „krásný výhled“ – ten si totiž snadno zajistíte sami výběrem vhodného místa, kde zaparkujete. Jenže vždycky existují zákazníci, kteří chtějí mít něco navíc…

Video


Vestavby

 • Roman & Káťa: Kuchyň s vestavnou troubou – v dnešním videu se pouštíme do montáže kuchyňských spotřebičů. Naše budoucí kuchyň v dodávce se začíná rýsovat a my se nemůžeme dočkat její finální podoby!

 • VANLIFE: Prvý výlet s našou nedokončenou dodávkou | Liptov, Fatra, Čutkovská dolina – Sotva sme stihli dokončiť izoláciu na dodávke, už nás to ťahalo za novými zážitkami. Síce sme kvôli koronaopatreniam nešli niekam ďaleko, aj tak sme si to užili. 🙂 Zatiaľ sme spali len na podlahe, no o to bol tento zážitok ešte zaujímavejší. Za tri dni sme toho stihli veľa navštíviť. Najprv sme si dali cyklovačku Ipoltickou dolinou okolo nádrže Čierny Váh. Večer sme odbehli k Liptovskej Mare a noc sme prespali v Liptovských Revúciach

Cestopisy


Reklamní vide na téma půjčování obytek, zařazuji jen proto, že se týkají obytných vozidel, jinak z toho nic nemám :-):

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com