Týden 15 2021 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Patnáctý týden roku 2021 – vyznačuje se záplavou článků na téma boomu obytných vozidel, méně pak třeba již oceněnými výrobky z hlediska designu, lze nalézt i nějaké ty cestopisy, zákulisní informace z natáčení pořadů či upoutávku na oceněné kempy, jak se vyrábí celo-laminátový karavan i jak pracovat na cestách. Ve videích pak nějaká představení obytných vozidel i záznam z konference o cestovním ruchu v Jižních Čechách.

Zajímavost ze světa

V Berlíně se o víkendu uskutečnila další demonstrace za uvolnění podmínek pro cestování obytnými vozidly, zejména otevření kempů a stání. Účast překonala tisíc vozidel – je to již třetí akce a púokaždé počet účastníků zhruba dvojnásobně narůsta:

Nové články


 • Výlety obytňákem: Jak bývalo jaro na Sázavě – Sport vodácký mi k srdci nikdy nepřirostl, putovat však podél řeky na kole a nebo pěšky, podle náročnosti terénu, na takovou aktivitu se nechám chytit vždycky. Zvlášť když „nocleh“ nabízí parkoviště na dohled minipivovaru.


 • Caravan24:
  • Okres Liberec – Podještědí – Kam ještě vyrazit v rámci okresu? Zkusili jsme Podještědí, okolí obce Osečná. Zaparkovali jsme u Chrastenského rybníka, hned vedle kempu a penzionu. 
  • I ve všední den se dá cestovat.. – Možnost cestovat po vlastech Českých se vrátila a tak využíváme této možnosti i ve všední den. Ve středu po práci jsme se vydali do Jičína, konečně jsme se pozdravili na živo s přáteli a pak zajeli do kempu v Jinolicích. 
  • Jde to i v době Covidu
 • VanLife CZSK: 12 skvělých tipů na hry do auta i do kempu pro všechny věkové kategorie – Máme pro Vás skvělých 12 tipů na cestovní hry jak do auta i do kempu. Na propršené dny, kdy se potřebujete zabavit pěkně uvnitř v suchu. Na večery u ohně, volné chvíle odpočinku, nebo u posezení s přáteli. Nezapomínáme zmínit ani klasické venkovní hry, které se vejdou do kufru každého auta.

 • Daily Adventures: Obytná dodávka: Jak pracovat na cestách? – Chtěli byste pracovat a cestovat zároveň? Obytná dodávka je skvělou možností, jak to uskutečnit. Prozradíme Vám užitečné a zajímavé informace, které Vám tento sen pomohou splnit a zjednodušit. Protože i my jsme si vyzkoušeli jaké je to pracovat v obytné dodávce a zároveň cestovat.


 • Silver On The Road: Stání pro karavany – základní přehled – přehled o stáních pro obytná vozidla – jaké jsou typy i požadavky, co by nemělo chybět, dodavatelé vybavení i přehled stávajících stání v ČR. K tomu porovnání se zahraničním a ukázky některých řešení. Pravděpodobně asi zatím nejdetailnější popis v češtině.

Ostatní – Mix • Garáž:
  • Tesla Cybertruck jako chytře variabilní obytné auto – tesla ještě ani nestihla představit produkční verzi svého elektrického pick-upu Cybertruck a na trhu se již začínají objevovat nápady, jak ho využít pro kempování. Ten nejnovější nás zaujal svou kompaktností, vnitřní variabilitou a chytrým integrováním do přepravních kapacit vozu.
  • Místo obytné nástavby na pick-upy si kupte nafukovací stan! – Sníte o občasném bydlení v autě, ale nechcete si kupovat obytňák? Lákají vás výhody obytné vestavby, ale nemáte ji kde nechávat, když potřebujete auto vrátit do „továrního nastavení“? A zkoušeli jste nafukovací stan?

Počet článků na téma boom obytných vozidel přesáhl minulý týden opět určitou míru a proto jsou odděleny a uvedeny zvlášť mimo běžný přehled. Pokud chcete znát reálná čísla registrací, doporučuji svůj článek na toto téma, kde jsou uvedena skutečná čísla a nárusty, případně stojí za přečtení i další články například o registracích vozidel nad 3.5t.
 • Autoweb: Prodej obytných vozů meziročně vzrostl o 200 % – Nárůst zájmu o koupi obytných aut se začal projevovat na jaře minulého roku, během první vlny koronavirové epidemie si lidé uvědomili, že se bojí kvůli nákaze nejen cestovat letadlem, ale i být ubytovaní v hotelech či penzionech. Obytná auta se tak stala, kromě vlastních rekreačních zařízení, jedinou volbou, jak cestovat.

 • Forbes: Co Čech, to nomád. Národ se během pandemie zbláznil do obytňáků – Svoboda na kolech láká čím dál víc lidí. Poptávka po karavanech a obytných autech výrazně roste už několik let, ovšem pandemie spolu se zavřenými hotely a penziony ji vystřelily do zcela nových výšin. Jen přes zimu v Česku vzrostly prodeje těchto vozidel o dvě stě procent a pronájmy zhruba o polovinu.

 • Naše voda: Lipensko se připravuje na letní sezónu, která může patřit karavanům – Podnikatelé na Lipensku intenzivně vnímají to, že karavany a obytné automobily budou hrát v této letní sezóně ještě důležitější úlohu, než v předchozím roce a cíleně se připravují právě na tuto klientelu. Nebojí se investovat stovky tisíc korun do nového zázemí, vědí že karavanistů bude i letos dostatek.

 • UAMK: Kdo přepisuje tabulky bestsellerů? – „Skokani“ roku, vozy s nejvyšším meziročním nárůstem prodejů, se postupně rekvírovaly z nejprodávanějších kategorií vozů – malé vozy, nižší střední třídy, MPV a naposledy SUV. Ovšem jak teď zamíchala kartami epidemie … Které vozy se kdy v ČR mohly chlubit meziročním nárůstem o 200 %?!


Video

Vestavby

 • Roman & Káťa: Máme hotové schody a sezení – Přestavba dodávky se nám opět posouvá o kus dále. Tentokrát nám Roman vyrobil schody a dokončili jsme sezení 🙂

Mix


 • Mix videí o vozidlech na prodej či z půjčovny: • Travelcon: Konference cestovního ruchu Travelcon -povídání o karavanech s protagonisty seriálu Karavanem po Česku, Alešem Hámou a Jakubem Wehrenbergem, doplněné o Kláru Hájek Velinskou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com