Týden 16 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Šestnáctý týden roku 2021 – kam do Polska, jak do Chorvatska, co vidět ve Španělsku, cestopisy z Čech i tip, jak ušetřit v Rakousku. Nové stání v Praze i recenze nových vozidel.

Zajímavost ze světaza jak dlouho ujedete v obytném voze 760km?

Většinou asi za něco více než pár hodin, zvláště pokud je to po dálnici. Ale jsou i lidé, co to vezmou pěšky a ještě o tom natočí pěkné video. Vím, že to není přímo o karavaningu, ale o putování ano a k tomu zajímavě zpracované- tak snad se nikdo nebude zlobit za tento odkaz a někoho to inspiruje k navštívení míst u našich slovenských sousedů, třeba zrovna obytným vozem. Já si tu tři čtvrtě hodinky užil a i trošku více uvědomil, proč mne cestování a toulaní baví – tak se chci jen podělit:

Nové články


 • Výlety obytňákem:
  • I my jsme emigrovali do Chorvatska – Vyjeli jsme v první jarní den a tentokrát byla kromě poznávání velkým motivem cesty i nechuť nadále snášet poněkud „rozpustilé“ chování nejvyšších představitelů naší země. Vyžadování poslušnosti, vyzývání k toleranci, absolutní paralizování ekonomiky od „autorit“, které samy nedodržují nic z toho, co „pro lidi“ vymyslely, o zákonech i jejich země už nemluvě vůbec.
  • Istrie hodně cyklistická – Unaveni po náročné cestě jsme uléhali k první chorvastké noci, natěšení a pod prosluněnou oblohu jsme vstávali do prvního chorvatského rána. V tričku s krátkými rukávy jsem vyskočil z auta a rychle jsem se vrátil zpět.
  • Muž na radnici – Muž na radnici se jmenoval „kultovní“ seriál doby normalizace, do role muže z Radnice na kole odjíždějícího od obytného auta jsem se pasoval v jednom jarním pátku koncem dubna. Na rozdíl od budovatelských výsledků, politických profilů spolustraníků nebo rodinných starostí seriálové sekretářky „lidového“ předsedy národního výboru, mě zajímalo městečko Radnice a především nedaleké údolí Berounky

 • Vanisti: Jaký podvozek pro obytnou dodávku? – Drtivá většina obytných dodávek je stavěna na podvozku Fiatu Ducato, případně sesterských modelech Citroën Jumper nebo Peugeot Boxer. S čím dalším se lze ve světě vestaveb potkat? A čím je ten který model zjímavý nebo výjimečný? V tomto článku se podíváme na dodávky s celkovou hmotností do 3,5 tuny.

 • Caravan24: POHODÁŘI V HRADCI KRÁLOVÉ – Ve dnech 23.-25.4. se sešla parta POHODÁŘŮ v Hradci Králové.Využili jsme krásného prostředí a cyklostezek v městských lesech,prohlédli jsme si nově opravovaný kemp Stříbrný rybník,opekli jsme si buřty u rybníka Výskyt,v sobotu jsme využili pěkného počasí jak k výletu,tak i k setkání s příteli. • Daily Adventures: Obytná dodávka: 8 tipů, jak vytvořit dokonalou kuchyň – Láká Vás přestavba dodávky na obytné auto? Obytná dodávka není prostorná, a proto byste si vše měli naplánovat do největšího detailu. A přemýšleli jste již, jak bude vypadat Vaše kuchyň? Prozradíme Vám, co jsme si pořídili do kuchyně v obytné dodávce a bez čeho bychom se neobešli. Minulé léto jsme procestovali mnoho zemí Evropy.

 • All4Camper:
  • 5 důvodů, proč navštívit španělské město Cuenca, perlu na seznamu UNESCO a kde tam kempovat – Znalci říkají, že vnitrozemí Španělska je zajímavější, než pobřeží. V případě města Cuenca, které leží v provincii Kastilie-La Mancha a které je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, to rozhodně platí. Tady je pět důvodů, proč sem zajet nejen obytňákem a kde při této návštěvě můžete kempovat.
  • Kempujte s žirafami v České republice a pozvěte je na oběd – Safari Park Dvůr Králové je u nás skutečně unikátním místem a rovněž velmi nevšedním kempem. Pokud máte rádi Vzpomínky na Afriku, případně pokud máte…
  • Kouzelné Katalánsko nejen karavanem – Ne každá evropská autonomní oblast v Evropě se může pochlubit tím, že její hlavní město a její pobřeží jsou tak známé, že každý okamžitě ví, kam je zařadit. Barcelona a Costa Brava. To jsou dva turistické fenomény, velice oblíbené právě i mezi karavanisty.
  • Kde je v Chorvatsku bezpečné aktuálně kempovat? – Jak už všichni dobře víme, Chorvatsko je – alespoň zatím – stále bezpečnou turistickou destinací. A oni sami se snaží o turisty maximálně pečovat. I proto vznikl tento projekt, který poskytuje aktuální a potřebné informace. Ocení jej zejména ti, kteří se chtějí s karavanem vydat na některý z ostrovů.
  • Tip na rodinnou dovolenou nejen karavanem u Baltského moře v Polsku – Paní Zima se už s námi snad konečně rozloučila a my si konečně užijeme trochu toho jarního tepla a budeme pomalu vyhlížet léto. A to je ideální období pro koupání v Baltu na severu Polska. Dnes vám proto představím kemp, který je umístěn na místě s úžasným výhledem na Baltské moře a vy z něj můžete například pozorovat nádherné západy slunce při večerním posezení před svým karavanem či stanem.

 • Silver On The Road:
  • VanLife Location – Služba VanLife Location je trochu ve stínu mnohem populárnější Park4Night – ale nabízí místa trochu jinak a možná pro někoho i v přijatelnější podobě. Nyní spustila i možnost parkování na soukromých pozemcích, na podobném principu jako česká služba bezKempu.
  • Slevové karty – Rakousko 2021 – Přehled slevových karet v Rakousku, které lze získat bez ubytování v hotelech a penzionech. Slevy na lanovky i místní dopravu.

Ostatní – Mix • iRozhlas: Kempy se připravují na návštěvníky. Od vlády ale stále neví, kdy je budou moct přivítat – kempy se začínají připravovat na další sezónu. Přestože přijímají rezervace, netuší, kdy budou moct hosty ubytovat. V plánu rozvolňování, který tento týden představila vláda, totiž není pro ubytovací služby stanovené konkrétní datum, ale počet případů onemocnění covid-19 na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní. Podle Asociace kempů všichni provozovatelé doufají, že se sezóna rozjede stejně jako loni, na začátku června.

 • iDnes: Jižní Čechy nejsou na karavany připravené, říká šéf turistické centrály – v Jihočeském kraji chybí zázemí pro turisty s karavany. Infrastruktura by podle ředitele Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromíra Poláška měla vznikat po celém regionu. „Není to žádná extrémní investice. Pro samotné obce, které do toho půjdou, je navíc důležité, že se ta věc dokáže sama uživit,“ vysvětluje v rozhovoru pro MF DNES.


 • TripMania: Hit letošní dovolené. Češi propadli staronovému trendu – Letošní sezóna letních dovolených zřejmě opět nebude úplně normální. Zatímco letadla stojí v hangárech a mnohé zájezdy do oblíbených zahraničních destinací se ruší, půjčovny obytných aut zažívají, díky pandemické situaci doslova boom. Karavany a obytné vozy jsou hitem letošní dovolené.


Video

Vestavby

 • Roman & Káťa: Sprchový kout v dodávce – Výroba sprchového koutu od začátku až dokonce 🙂 Kout jsme doplnili černými doplňky.

Mix

Videa půjčoven a časopisů:


 • Vanlife v Chorvatsku – Cestování v době coronaviru, adrenalin na cestě a vanlife u moře. Tak by se dalo naše další cestovatelské video.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s