Týden 17 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Sedmnáctý týden roku 2021 – sdělovací prostředky se střídavě věnují jak rozvoji karavaningu, tak i objevujícím se zákazům, díky zlepšujícímu se počasí se objevuje více cestopisů a pozvánek na cesty, sem tam i nějaká recenze nového výrobku.

Nové články


 • Výlety obytňákem:
  • Mezi plzeňskými říčkami – Radbuza a Úhlava – „Doplňujeme rodinnou flotilu“ obytných vozů, ve vrcholném podzimu jsme objednali výrobu vestavby a zjara jsme mohli k tomu zakoupenou dodávku zavést k renomovanému výrobci. Byli bychom špatní cestovatelé, kdybychom pár dní při té příležitosti nevyužili k poznání kraje jižně od Plzně, povodí Úhlavy a Radbuzy.
  • Saské pískovce nad Křinicí – od samého začátku mého cestování obytným autem jsem často mířil do Labských pískovců, zvláště na německou stranu. Ne snad, že bych na ty české zanevřel, jen tam už jsem toho hodně poznal.
  • Byl pozdní večer, první máj….Podkrkonoší – Předpověď počasí na poslední dubnové dny slibovala čistou modrou oblohu alespoň občas, deště málo. Diář už jsem přestal používat před mnoha lety, tedy mi nic nebránilo k dalšímu výletu obytňákem, tentokrát na pomezí Českého ráje a Podkrkonoší.


 • Camper dodávkou po svete: Svorka na Liptove –  Prišli štyri dni voľna a doma nás viac nikto neudrží. Vyrazili sme kám nám to dovoľujú nezmyselné Covid opatrenia. 😁 Naša svorka, ktorá minulý rok prešla celé Slovensko (čítaj tu) a (čítaj tu) sa rozrástla o francúzsku leštenku Renault Trafic so zdvýhacou strechou. 

 • Rodina na cestách: První výlet s karavanem. Jak jsme to zvládli? – Kdo nás pečlivě sleduje na sociálních sítích, neunikl mu náš poslední výlet, který byl tak trochu netradiční. Ale v této době naprosto osvobozující. Doba je jaká je, a nás už nebaví sedět doma a čekat, jak se situace vyvine. Jsem stále pozitivní (nebojte, s negativním testem :-)) a věřím, že už se z toho dostáváme…

 • Tec4Camper: Jak na financování obytných vozů – Někdy by mě zajímalo, kolik procent z nás si mohlo dovolit koupit obytné auto přes milion bez využití nějakého leasingu, nebo půjčky. S UniCredit Leasing jsem pro vás připravil rozhovor (alespoň ve psané formě, vzhledem k aktuálním omezením). Snad pomůže těm, kteří nákup obytného vozu, nebo karavanu odkládají kvůli financím.

 • Dokud nás STK nerozdělí: A takhle se u nás plánuje dovolená -Nedávno jsem doma nadhodila téma, že jestli máme nějaký plán, co s letošní dovolenou 🙂 O termínu máme cca jasno, aspoň o jednom, no jak to bude ve skutečnosti nevím, ale tak v rozdílu měsíce to už pro mě není zase tak zásadní.


 • Caravan24:
  • Trosky a okolí – Tento víkend jsme strávili pod Troskami. V sobotu jsme vyrazili na pěší výlet v okolí Trosek k rybníku Nebáku, od něho jsme si odskočili do Semína na Keltské hradiště a pokračovali k Podsemínskému rybníku
  • Kosirina – Restaurace Broščica, výuka, koupání, Krka, Vransko jezero
  • Mseno – Poslední dubnový víkend jsme byli ve Mšenu. V jeho okolí je mnoho turistických i cyklistických tras. Vyrazili jsme na Pokličky a druhý den do Lobče, do pivovaru.

 • AkroMobil: Irmscher svým i Boxem promění Opel Zafiru na kempingový minivan za deset minut – Skupina společností Irmscher nejen vyvíjí a vyrábí speciální modely pro automobily, ale už léta se podílí na různých konceptech dodávek. Pod značkou Irmscher Van Systems byl vyroben speciální model Irmscher Zafira / Vivaro is1 ze série K0 PSA. Tato verze je speciálně navržena pro zákazníky, kteří používají své dodávkové vozidlo v každodenním životě a v případě potřeby ho chtějí za krátký čas přeměnit na vozidlo zaměřené na jejich volnočasové aktivity.


 • All4Camper:
  • Jak na to – čištění a příprava karavanu na sezónu -S příchodem jarních měsíců se každý karavanista začíná těšit na první vyjížďku se svým karavanem či obytným autem. A to je ten správný čas, kdy je třeba po zimě vše pečlivě připravit, vyčistit, zkontrolovat všechny „funkce“ a další náležitosti.
  • Perfektní gril na cesty s karavanem či stanem, když máte málo místa – Grilování ke kempování patří. Téměř každý kempař pátrá po lehkém skladném grilu a já tu mám pro vás jeden tip. Je jím gril od Esbitu, který snadno sbalíte, hodíte na rameno a přenesete, kam chcete.
  • Murcie – zelený ráj pro milovníky karavaingu a aktivní dovolené -Dnes zavítáme do Murcie, což je jeden z nejmenších regionů Španělska, který se krčí mezi Valencií a Andalusií. Místní mu přezdívají zahrada Španělska, protože od doby Maurů, kteří rychle pochopili, jak úrodný je tento kraj, se zde mimořádně daří zelenině i ovoci.
  • Jaké jsou TOP kempy v ČR? – Rádi byste vyrazili do nějakého kempu u nás, ale nemáte přeci jen takový přehled, kde je nejlépe? Nemáte čas pročítat stránky jednotlivých rekreačních středisek a vyhledávat recenze?

Ostatní – Mix

 • Blanenský deník: Suchý investuje do zastaralého kempu: na pláži u rybníka jsou nové apartmány – rybník, vyhlášený kemp, krásná příroda a čistý vzduch. A také rozsáhlá rekreační oblast s několika stovkami chat. Obec Suchý na Blanensku nemá o turisty nouzi a v létě bývá nabitá. Rekreanty, rybáři i chataři. Zázemí kempu ze sedmdesátých let minulého století, však není ideální.Video

Vestavby

 • Roman & Káťa: Dokončujeme přestavbu dodávky – Dokončujeme práce na dodávce a tím je výroba dalšího úložného prostoru a rozšíření kuchyňské plochy.

Mix

 • 4 v Merglu a pes: Transit to Bulgaria – Konečně jedeme do Bulharska. Co tomu předcházelo a jaká byla cesta?


 • Rychtaříkovi o cestování obytňákem s dětmi a životě naruby  – Cestování obytňákem v posledních letech nabývá na oblíbenosti. Co ale cestování obytňákem s rodinou, dětmi? A co teprve se čtyřmi dětmi? Dá se to? Svůj cestovatelský příběh dnes sdílí rodina, která svůj život před lety otočila naruby a vydala se vstříc dobrodružství


 • Minco:
  • Veľký kempingový stôl CRESPO SEVILLA – V tomto videu rozprávam o tom ako som si vybral svoj prvý kempingový stôl. Hľadal som kempingový stôl, ktorý bude veľký a bude mať podľa možnosti čo najväčšiu nosnosť. Bol to boj, ale podarilo sa mi nakoniec nájsť stôl na kempovanie značky CRESPO SEVILLA, ktorý sa vyrába v troch veľkostiach a ja som siahol po tej pomyselnej zlatej ceste.
  • Malý a ľahký kempingový gril CADAC SAFARI CHEF 2 – Video o tom ako som si vybral svoj nový, malý a ľahký kempingový gril do svojho karavu. Jedná sa o gril značky CADAC SAFARI CHEF 2, ktorý je určený pre umiestnenie na stôl. Je to plynový gril, ktorý sa napája na plynovú bombu všetkých veľkosti.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s