Týden 19 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přibylo hodně cestopisů ze zemí českých, včetně videí. Lze se tak podívat k Sázavě, kde se rekonstruuje ve velkém kemp, a nebo ve videu na Jižní Moravu za vínem. Virtuálně toulat se jde i Chorvatskem, na léto potěší tipy na Španělsko. Netradičně se lze začíst i do krátké historie výrobce Truma i seznámit se s plány provozovatelů kempů. Další zajímavostí je sraz karavanů do vozíku. Zkrátka sezóna se rozjíždí a je to poznat.

Nové články

 • Náš parťák obytňák: 8.-9.5.2021 – Sázava naslepo – ten víkend vlastně začal jako „víkend blbec“. V pátek trochu více práce, trochu pozdější příchod domů, trochu deště i když už být neměl… prostě rozhodli jsme o výjezdu až v sobotu ráno. Nejprve ale, v pracovní dny, vznikl jako obvykle plán cesty. Místa k zastavení, souřadníce, 3 varianty nočního divokého stání….


 • Výlety obytňákem:
  • Hory kamenné, kostel dřevěný – Vyslovím-li slovo Sudety, vybaví se mi obrázky lidí opouštějící své domovy, okleštěné mapy naší země, počátek nejhorší války. Každý den cestou do práce přejíždím tehdy používaný hraniční přechod. Po Poláky to slovo však znamená dlouhý pás hor a pěkné krajiny na jihozápadě jejich rozlehlé země.
  • Ostrovní tour – poslední tři – Pag mě dostal svou pustinou, na Ugljanu jsme spali na tom nejkrásnějším místě a z Pašmanu jsme spatřili stovky krtin všech tvarů navršených z moře, severní ostrovy Kornati.

 • Vanisti:
  • Kutná Hora trochu jinak – To takhle jednou se synem hrajete kvarteto „Rozhledny v ČR“ a zároveň přemýšlíte, kam o víkendu na výlet. A ejhle, nápad:…
  • Video: Prohlídka Stellplatzu Říp – O stellplatzu Říp jsem psal už dříve jako o parádním výchozím místě na výlety nejen s dětmi a rodinou (Stellplatz Říp-Mnetěš – praotec Čech na dohled!). Při další návštěvě jsem…


Ostatní – Mix


 • Portál řidiče: Karavan nebo obytňák aneb Je lepší obytný vůz nebo karavan? – Láká vás nezávislé cestování, při kterém nebudete muset neustále hledat ubytování, ale budete mít k dispozici vlastní zázemí? Pak už jste jistě slyšeli o karavanech a obytných vozech. Každý z nich má svoje výhody, které oceníte při různých stylech cestování. • Karavany Humpolec: Truma – aneb něco málo z historie, společnost byla založena Philippem Kreisem v roce 1949 a za posledních 70 let dosáhla mezinárodního úspěchu, přičemž si zachovala status rodinného podniku. • Garáž: Přívěsné sociální zařízení pro obytňáky řeší slabiny kempů -Kempování má pro moderního civilizovaného člověk zvyklého na své pohodlí celou řadu nepříjemností a úskalí. Jedním z nich je sdílené sociální zázemí, které je v kempech mnohdy ve stavu, který děsí a odpuzuje. Naštěstí to má snadné řešení – tedy pokud jste šikovný kutil.
Série článků na téma vyprodání – a jedno video k tomu:
 • Novinky: Kempy budou v létě praskat ve švech, jsou již téměř vyprodané – Kvůli nejisté situaci okolo vývoje epidemie koronaviru a s tím souvisejícími opatřeními volí celá řada Čechů letní dovolenou v tuzemsku. Kempy jsou přitom již nyní v hlavní sezoně, tedy od července do půlky srpna, téměř plné. Situaci nicméně komplikují nejasné podmínky provozu. Uvedl to manažer Asociace kempů ČR Martin Písař.
 • DVTV: Havlíček: Karavany a obytňáky? Fenomén, je vyprodáno na roky. Česko není připraveno – Karavany a obytné vozy jsou fenoménem dnešní doby, největší vlnu spustil covid, jsme vyprodaní stejně jako většina našich konkurentů v Česku a v Evropě. Místní infrastruktura na nápor není připravená, kempy tisíce obytných vozů nepojmou. Polovina klientů karavan nikdy neřídila, ani si ho nechtěli pořídit

Video

Vestavby

 • Nomad Camper: Na 99% hotovo 🙂 – Ďalší zostrih nášho 9-dňového „progresu“ je tu. Ostáva už len zopár malých detailov a máme hotovo 🙂

Mix


 • Fun 2 Camp: obytňák (WoMo) MEGAMOBIL jede na jižní Moravu za vínem – První květnový víkend roku 2021 jsme navštívili vinařství ve Velkých Bílovicich a v Bavorech na jižní Moravě. 2 noci jsme strávili v areálu Park&Wine u pana Mádla, jednu noc pak na vinici pana Drmoly z Bavor.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.