Týden 25 2021 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Minulý týden přinesl tipy na české kempy a výlety po nich, recenze dvou rakouských kempů i dvojicí zpráv z černé kroniky. Místa pro stání obytných vozidel plánují další obce v Česku a představují své plány.

Nové články

 • Obytňákem křížem krážem: Kemp Frymburk 9.6 až 12.6 2021 – Tak jsme 9.6 2021 vyrazili na 4 dny do kempu Frymburk na Lipenskou přehradu.Tento kemp jsme měli zamluvený a zaplacený už od května 2020,ale vzhledem k pademii covidu nám to nevyšlo až ted.Přijeli jsme brzy ráno a hned nás ubytovali.Měli jsme zaplacenou parcelu „premium“  • Kempy-chaty:
  • Tipy na akce, srazy a aktivity v kempech na léto 2021 – Mnoho kempů se snažilo pokračovat ve svých tradicích a organizovat i letos různé programy, srazy a koncerty. I přesto, že mnoho plánů zhatil Covid se povedlo realizovat několik akcí. Pár tipů, které stojí za návštěvu přinášíme v níže uvedeném přehledu.
  • Recenze rakouského kempu Kaiserhof – Na svých cyklistických toulkách nejraději brouzdám po Rakousku, kde je úroveň kempů většinou na velmi dobré a vysoké úrovni. I kemp Kaiserhof je kvalitní kemp, který ovšem má také své pro a proti, proto Vám opět předkládám své postřehy ze dvou návštěv tohoto kempu, který se nachází několik kilometrů od města Aschach an der Donau (čte se Dunaj) ve spolkové zemi Horní Rakousko..
  • Rozhovor s novým provozovatelem Moravského kempu Olbec – Opět se hlásíme s článkem na téma rozhovory. Po delší pauze jsme vybrali zajímavý projekt kempu jižní Moravy. Tento kemp nás zaujal kvůli svojí historii a z mrtvýchvstání, protože někdejší kemp, který se kdysi těšil velkému zájmu hostů měl úpadky. Nakonec to skončilo tak, že areál převzali noví provozovatelé a udělali s ním malé kouzlo.
  • Recenze kempu Campingplatz Gößl – Rakousko – dalším kempem, který jsem na cyklistických toulkách po Rakousku navštívil, byl Campingplatz Gößl, který najdete u překrásného jezera Grundlsee v rakouské spolkové zemi Štýrsko. První dojmy po příjezdu do tohoto kempu, byly krásné, neboť areál celého kempu je sevřen strmými skalními stěnami, takže si zde připadáte jako ve skalním městě.

 • Akro mobil: Bürstner Lyseo Gallery – obytný automobil s inovativním nafukovacím prostorem nad kabinou – S modelem Lyseo Gallery představuje Bürstner absolutní inovaci. Tento jedinečný obytný automobil, původně vyroben jako prototyp, má nad kabinou plochu, kterou lze pomocí kompresoru vertikálně zvednout a vytvořit obytný prostor s mimořádným komfortem bydlení. S mottem „Travel small, live large“ je Lyseo Gallery prvním modelem, který spojuje přednosti polointegrovaný obytného automobilu s výhodami alkovny.Ostatní – Mix

 • Novinky: Cestovatelé Daniela a Radek: Cestování v obytném autě je vysoce návykové – Daniela Hofrajtrová a Radek Kalvas procestovali celou řadu zemí v obytném autě, které si pro život a cestování sami upravili. Poprvé se pro tento způsob cestování nadchli na Novém Zélandu, poté v autě projeli třeba Island, Tchaj-wan nebo Fidži. Jak sami říkají, život v obytném autě je silně návykový a už nyní mají spoustu dalších plánů, kam společně vyrazí.

Stání pro karavany

 • Železná Ruda vybuduje 14 stání pro karavany – Prudce rostoucí obliba caravaningu přiměla vedení Železné Rudy k adekvátní reakci – největší rekreační centrum v Plzeňském kraji bude mít v létě 14 stání pro karavany na prostřední části městského parkoviště Na Kaskádách pod Špičákem.


Černá kronika


Video

Vestavby

Mix

Cestopisy

Technika

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com