Týden 28 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Články o Německu, Rakousku i cestopisy z Česka. Hromada recenzí na kempingové vozy z produkce VW. Více zpráv z rubriky Černá kronika, pár hodnocení kempů i jejich cenových úrovní. Celkově tak trochu okurková sezóna.

Nové články

 • Náš parťák obytňák
  • Na Hitlerovo Orlí hnízdo – letos dva červencové svátky vyšly krásně na pondělí a úterý a tak by byla fakt škoda nevzít tři dny dovolené a někam nevyrazit. Na slavné Orlí hnízdo poblíž německého Berchtesgardenu jsme si mysleli už dlouho, volba byla tedy jasná. Vyjížděli jsme až v neděli 4.7. Předpověď počasí bohužel nebyla zrovna příznivá,
  • Nový Fiat Ducato už oficiálně – No a je to tady. Fiat oficiálně představil zasádní facelift a vylepšení platformy Fiat Ducato, která půjde na trh v roce 2022. I přes snahy ostatních výrobců podvozků je Fiat stále číslo 1 v karavanistickém průmyslu, platforma CCS (Camping Car Special) je používána drtovou většinou výrobců obytňáků ale co naplat, na trhu je již nějaký ten pátek a přes drobná meziroční vylepšování nastal čas pro zásadnější modernizaci.


 • Výlety obytňákem:
  • Strážovské vrchy z doby kamenné výletů obytňákem – Strážovské vrchy z doby pravěku mého karavanování, dnes místo vyprávění spíš takové útržky. Dívám se však na obrázky značně zšedlé kvalitou aparátu, dovedností fotografa i ve vzpomínkách, a musím povědět jednoznačně. Jeďte alespoň a pár dní do Strážovských vrchů, ač jsou nesourodé, rozlehlé a ne úplně známé, přesto nádherné…
  • Za smradlavou vodou a táhlými Smrčinami – když jsem si koupil první obytné auto, ihned jsem začal plánovat výlety po celé české republice a jako správný rozumově orientovaný chlap, pěkně systematicky, od západu. Tak se do zorného pole mých zájmů dostala rezervace Soos a její okolí.

 • Obytňákem křížem krážem: Rakousko – Německo – Tak dnes 2.7 2021 a my se vydáváme do Rakouských Alp zažít nějaké to dobrodružství. Normálně každý rok v tento čas jezdíme k moři, ale díky Covidu letos pojedeme o trochu déle. Rakouské Alpy miluji a tak volba padla na ně a i když prší, nás to neodradilo a vyrážíme. U Benešova nás zastaví asi na hodinu dopravní nehoda a tak přijíždíme na hranice již večer.

 • Caravan24: Autokemp Stříbro – přehradní nádrž Hracholusky – Týden dovolené jsme strávili v autokempu Stříbro (dříve Pohoda), je to klidný kemp kde se čas zastavil, ale udržovaný a čistý. Podnikli jsme spoustu výletů pěšky, na kolech, na lodi i vlakem.
 • Kempy a Chaty:
  • Letošní tipy kam do kempu k vodě – ověřené kempy + Jako každý rok i letos každý hledá dovolenou hlavně u vody. Proto jsme nelenili a sepsali ve spolupráci s provozovateli kempů a rekreačních areálů několik tipů kam letos v Čechách vyrazit k vodě. Hned zde bude několik tipů přehledně rozděleno mezi bazény, rybníky a přehrady.
  • Recenze chorvatského kempu Zagreb – Na své cestě k chorvatskému moři jsme s přítelkyni k přenocování využili pěkný čtyřhvězdičkový Camp Zagreb, který je situovaný kousíček od hlavního města Chorvatska Záhřebu. Tento kemp byl hodně ospěvovaný, takže na návštěvu jsme se těšili.

 • All4Camper:
  • V pražských Řeporyjích vznikl permanentní veletrh karavanů a obytných aut – Většina z nás se k prodejcům karavanů a karavanistických potřeb vrací jen, když musí. Po roce fungování „v novém“ tuto tezi začíná úspěšně vyvracet společnost Hykro sídlící v pražských Řeporyjích. Proč? To se dočtete níže.
  • Šumavsko pro tuláky i karavanisty – 3 trasy na pěší výlety – Dnešní článek je určen pro karavanisty, kteří jsou zároveň milovníky procházek v krásné krajině. Šumavsko je půvabná jihočeská oblast, ke které se váže množství zajímavých osudů a příběhů, a právě s těmi se při svých toulkách seznámíte. Večer, až se u karavanu přezujete z pevnějších bot do žabek a dáte si třeba sklenku něčeho dobrého, budete mít o čem přemýšlet i vyprávět, to mi věřte.
  • POZOR! Letos klíšťata enormě útočí, braňte se. – Napíši to asi takto. Včera jsme s Davím vyrazili do lesa na houby. Každodenní informace v médiích o jejich hojném výskytu nás namotivovaly si udělat hezký den v lese a pokusit se také nějaký ten houbový úlovek domů přinést. Povedlo se.
  • Co se platí při dovolené v karavanu? Nejdražší kempy jsou v Itálii, Švýcarsku a Chorvatsku – V Česku i ve světě zažívá dovolená v karavanu doslova zlaté časy. Podle dostupných statistik se počet lidí, kterým učarovalo cestování na čtyřech kolech, každým rokem masivně rozrůstá. Pokud se letos chystáte za dobrodružstvím s obytňákem, máme pro vás pár tipů, na co se na cestě připravit.

 • Silver On The Road:
  • Lednice Dometic RC 10.4 – ztišení a odvětrání – Ukázka řešení některých problémů s touto kompresorovou lednicí určenou především do vestaveb na podvozku Ducato. Ztišení větráku a odvedení teplého vzduchu mimo vozidlo.
  • S obytňákem na ferraty – Výlet s obytným vozem na ferraty spojitelný s projíždkou na kole k rozhledně, do muzea historických vozů i do parku miniatur.

Ostatní – Mix

 • Aktuálně: Skvěle platíme daně, ale pak nežijeme svobodně, říká Válka. Část roku bydlí v dodávce – Vítězslav Válka byl klasickým středostavovským mužem, který odešel budovat kariéru do Prahy. Soustředil se hlavně na vydělávání peněz a miloval své auto. Po narození dětí nastal zlom. Drahý vůz prodal, pořídil karavan a stal se digitálním nomádem. S rodinou jezdí po Evropě a jeho děti už několik let fungují část roku v domácím vzdělávání. • Ekonom: Volkswagen Grand California: Pojízdná minigarsonka – Soudě dle naplněných letošních kvót na obytná auta, prázdných autopůjčoven a koneckonců i vyprázdněných regálů v obchodech s kempinkovým vybavením, to vypadá, že Češi letos stráví rodinnou dovolenou jinak. V kempech. Na jeden výlet k vodě jsme vyrazili i my, ve velkém obytném Volkswagenu.

 • Garáž: Invaze karavanů z Ruska: Obytné lady a uazy mohu být hitem – Do obytných aut se vzhledem k jejich popularitě pustil kdekdo a výjimkou nejsou ani ruští producenti, kteří mají v portfoliu nové kousky postavené na bázi uazu a lady. Novinky nabízející kempovací vyžití i pořádné off-rodové radovánky se mohou dostat též do Evropy, nicméně visí tu několik podstatných ale…

Video

Vestavby

Mix

Představení obytných vozů

 • Volkswagen California 6.1 Beach 2,0TDI – Volkswagen California mení pohľad na pracovný týždeň a urobí víkend aj vtedy, ak ho vlastne nemáte. Ponuke vsunúť „novú“ Californiu T6.1 do nabitého týždňa som neodolal, dobre som urobil , zrelaxoval a pár momentov som aj zachytil kamerou.

Cestopisy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.