Týden 29 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Mix cestopisů z Čech, Chorvatska, Slovinska, Španělska a Rakouska, ještě nějaké ohlasy z festivalu Overland, zajímavé karavany i ohlédnutí do historie v podobě T2. Jak na kovidové testy zdarma v Rakousku, tipy na první kempování i pár testů obytných vozidel.

Nové články

 • Výlety obytňákem:
  • Spréva, pyramidy a letní pohoda u Cottbusu – Sprévská cyklostezka lemuje tok „berlínské“ řeky od pramene nedaleko české hranice u Rumburka až do hlavního města. Jeden z víkendů na jejím toku jsem prožil jižně od dolnolužického Cottbusu a byl jsem nadšen pestrostí jeho programu.
  • Vyčerpané zlaté žíly a tichý výběžek Slezska – Výběžky severu Čech, frýdlantský a šluknovský, znám jako místa trochu zapomenutá a turisty opomíjená. Proto volba na prožití jedněch červencových svátků, kdy turistická centra praskají ve švech, padla na podobný výběžek moravsko – slezský, Osoblažský. A cesta k němu mě vedla přes zlatonosný revír pod Jeseníky, bylo by hříchem se tu nezastavit.

 • Tec4Camper: Vodní mlýn Hoslovice a Kašperk – Tradiční rodinnou akcí je sešlost v obci Boubín (Horažďovice), kam jak jinak – jezdíme obytkou. Zatím co zbytek osazenstva obývá prastarou zděnou chalupu, která se tloušťkou obvodového zdiva vyrovná snad i Královskému hradu Kašperk, my si svůj standard vezeme sebou. 

 • Caravan24: Lesní hřbitov u HK – Orlickou tabuli u Hradec Králové máme tak málo prozkoumanou, že jsme se ji rozhodli navštívit. Přenocovali jsme v Lesním hřbitově a ráno vyrazili na kola. • Vanisti: Český ráj – další cíle pro rodinné výlety – není tomu dávno, co jsme navštívili východní část Českého ráje. Konkrétně se jednalo o Trosky a kemp Svitačka. V rámci našeho testu vestavby Mercedes Marco Polo jsme se vypravili na…


 • Kempy a Chaty: Recenze chorvatského kempu Medveja – Istria – kemp Medveja se nachází na začátku Istrie, takže byl při našim letošním objevování Istrie jasnou volbou. Kemp je navíc situován téměř u moře a navíc je v malé obci, která není tolik zahlcena zahraničními turisty.

 • AkroMobil: Nový Knaus Van TI Vansation se základem MAN TGE -Knaus úspěšným modelem Van TI Plus dokázal, že spojení s MANem je dobrá volba a rozhodnutí pro dynamický MAN TGE s nejmodernějšími asistenčními systémy bylo správné. Stejně úspěšný je pro Knaus i Van TI s rozsáhlým vybavením Vansation, které se rychle stalo bestsellerem, postaven na Fiatu. Na úspěch těchto dvou vozidel chce nyní Knaus navázat novým Van TI 640 MEG Vansation, založeným na MAN TGE.


 • Silver On The Road:
  • Truma Combi 6D – kouř – Tipy na zabránění nadměrné tvorbě kouře pro topení Truma Combi 6 D 9 (E). Lepší palivo, kontrola vodičů i postupy čištění spalováním v řízeném režimu.
  • Dopady pandemie – slevy pro kempaře mimo sezónu mizí – Mix nejistoty a rostoucího zájmu o kempování mají v tomto roce nečekaný dopad i na slevové karty ACSI – podstatně ubylo kempů, které slevy nabízejí.

Ostatní – Mix

 • Garáž:
  • Dacia Dokker Camperiz: Vybavený obytňák za lidovou cenu – Kempování v obytných autech je populární po celém světě a Česko není výjimkou, a přestože jsou moderní obytňáky velmi drahé, stále existují
  • S obytným Transitem z Ameriky zvládnete dovolenou kdekoliv – Američané ze Storyteller Overland představuji obytňák, se kterým můžete vyrazit kempovat i do terénu. Oblíbený Ford Transit ve verzi se sofistikovanou čtyřkolkou se po jejich zásahu může pochlubit šikovně vymyšlenou elektrickou sítí, komfortním interiérem a solidní výbavou pro přežití v divočině
 • Forbes: Otevírač srdcí. Příběh obytňáku, do kterého by s gustem sedl i Kerouac – Kdyby Jack Kerouac hodlal napsat Na cestě II., chtěl by se na toulky vydat právě tímto vozem. A mělo by to pro něj značné výhody. Zjistil by například, že Evropu i v roce 2021 pořád brázdí volkswagen podle jeho gusta – a že ideje, které Kerouac pomáhal formovat, jsou stejně živé jako motor tohoto úctyhodného veterána.


 • Feminity: Učarovali vám dovolenky v karavane? Pozrite sa, na čo všetko sa pripraviť, aby sa takýto rodinný trip stal nezabudnuteľným – Dovolenková sezóna je v plnom prúde a ak aj vy chcete tento rok skúsiť niečo nové, road trip karavanom je na to ako stvorený. Absolútna sloboda, bezpečnosť, žiadne limity a navyše nezabudnuteľné výhľady a zážitky. Treba sa však na pár vecí pripraviť.

Video

Vestavby

Mix

Cestopisy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.