Týden 31 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Uplynulý týden přinesl nějaké postřehy z kempů v Chorvatsku, z cest po Rakousku i z okolí Bodamského jezera. Zkrátka nepřijdou ani milovníci vestaveb či stavby expedičních aut. Nepotěší zprávy z černé kroniky, ale zase se lze podívat na pár videí z kempu či toulání po Česku. V naší zemičce se zase činí různé centrály cestovního ruchu a předhání se, zda jejich lokalita bude v článcích parádní, báječná, super a nebo jen top. A na Slovensku se objevil nový online magazín pro kempaře – ovšem placený, článků zdarma zde moc není.

Nové články


 • Caravan24:
  • Nový kemp koupaliště – Podbořany a ještě podruhé
  • Autokemp Kacanovy – Prodloužili jsme si víkend o jeden den a vyrazili do kempu Kacanovy. Kemp i koupaliště už mají své roky, ale provozovatelé se o vše pečlivě starají. Byli jsme spokojeni a rádi se vrátíme.
  • Prodloužený víkend u rakouských jezer – Kontrola žádná, jen kamion před námi byl otočen a vrácen zpět. Netuším proč, nechtěl jsem se rakouských celníků ptát. • Vanisti: Clever Runner 636 – model 2022 – Model Clever Runner 636 je jediným vozem o délce 6.4m v nabídce Clever Vans. Tento model přináší hned několik zajímavostí, které nebývají v této kategorii úplně zvykem, a tak se…

 • Kempy Chaty:
  • Stanování v kempu u moře Stoja v Pule na Istrii – Kemp Stoja se nachází v Pule, což je jedno z nejkrásnějších měst na Istrii. Naše očekávání se naplnila, Pula je opravdu nádherná a kemp Stoja je situován rovněž na překrásném místě na samém konci Puly. Zde jsou mé postřehy z dvoudenního pobytu v tomto kempu…
  • Toulky chorvatskými kempy – jak jsem kempoval v Polari – Další místo, které jsme na naších toulách navštívili byl Kemp Polari, který se nachází kousíček od historického města Rovinj. Jedná se o velký kemp, který je situován u Jaderského moře na západním pobřeží Istrie. V kempu jsme strávili jednu noc a zde jsou opět mé zápisky a postřehy, které mohou posloužit všem, kteří by se zde chtěli ubytovat. 😉

 • All4Camper:
  • Tip na parádní karavanové stání v Rokytnici a výlety v jeho okolí – Ideálním výchozím bodem pro objevování Jizerek i Krkonoš je Rokytnice nad Jizerou. A to nejen v zimě. Zázemí pro obytná auta a karavany najdete hned u lanovky Horní Domky (mapa).
  • Tohle chcete zažít. Za dobrodružnými hrami a pivní stezkou nejen karavanem – Tak tentokrát mám pro vás opravdu super varianty jak spojit karavaning a kempování s něčím zajímavým. Ať už jste milovníci dobrodružství, kteří ocení nezvyklé venkovní šifrovací hry, fanoušci únikových her (v tomto případě také venkovních), tajemných příběhů nebo piva, přijdete si na své. A samozřejmě jsem pro vás našla pohodové kempy nedaleko každé z aktivit.
  • Užijte si koupání, kempování a výlety tam, kde už na jaře je teplota 28 stupňů – Španělské pobřeží Středozemního moře je dlouhé 1663 kilometrů, a snad téměř všichni již někdy slyšeli o pobřeží Costa Brava, neboli o Divokém pobřeží. Málokdo ale ví, že celé středozemní španělské pobřeží je rozkouskováno na jednotlivé části, které získaly své názvy v padesátých letech minulého století pod vlivem rozvoje turistického ruchu. O něco jižněji než pobřeží provincie Valencie leží Costa Blanca neboli Bílé pobřeží.
  • Ještě je čas najít vysněný obytný vůz pro vaši dovolenou – tady jsou poslední volné termíny – Tak tohle je skutečná pecka. Půjčovna obytných vozů AutoPartner PLUS má ještě v určitých termínech volné vozy. Podívejte se, jak to funguje, a zarezervujte si svou dovolenou v obytňáku.
  • Do kempů a na výlety kolem Hluboké a Českých Budějovic – Milí karavanisté, pokud vás lákají Jižní Čechy, tak tentokrát mám pro vás parádní itinerář, díky kterému objevíte ty největší skvosty. Dovedu si to představit jako parádně prožitý týden s karavanem na Budějovicku.
  • TOPKA aneb Turista Objevuje Plzeňsko Karavanem – Patrně už jste se svým karavanem procestovali řadu míst v naší republice. A ať už ve vaší sbírce chybí Plzeňsko nebo se sem naopak rádi vracíte, tak dnes dávám pár tipů co tam rozhodně nevynechat a jak zde strávit báječnou dovolenou. A opět nechybí ani tip na kemp.

Ostatní – Mix

 • Aktuálně: Test obytňáku velikosti S. Volkswagen Caddy California jsou dvě auta v jednom – Rodina Californií se rozrůstá. Obytná dodávka vycházející z Transporteru je už dnes legendou, před časem Volkswagen představil Grand Californii postavenou na základech Crafteru, která má koupelnu a toaletu, nejskromnější dobrodružné povahy si mohou pořídit nejmenší model, Californii přetvořenou z malé osobní dodávky Caddy. Má postel, miniaturní kuchyň a nechybí skládací židle se stolkem.
 • Info: Temná i světlá strana maringotek. Obytné vozy zažívají překotnou renesanci – Bydlíky, obytňáky, domky na kolech. Spousta názvů, spousta tvarů a spousta životních stylů. Obytné vozy mají stejně fanoušků jako odpůrců, je to věčná rivalita mezi vyznavači absolutní svobody a hotelovými usedlíky, která se přelévá podle aktuální situace. A ta se v posledních letech vyvíjí bleskurychle.

Beerty Guru – na slovenském trhu se objevil nový magazín s mnoha články zaměřenými na cestování karavanem. Většina článků je ovšem jen pro předplatitele.


Černá kronika


Video

Vestavby

Mix

 • EverWhere Agency: Lukáš Janoušek – Hostem prvního dílu EverWhere podcastu je @lukasjanousek. Bavíme se o tom, jak se tvoří virtuální mobilní operátor, jak se z nápadu na prodej mobilního příslušenství dá vybudovat evropský brand, o marketingu a exitu v Twistu, o nejnovějším projektu Campiri a kam Lukáš jezdí s obytňákem a z čeho má aktuálně největší radost.

Cestopisy

 • Minco: Podhajska Kemp u sv Urbana – Ďalším mojim navštíveným kempom je Kemp u sv. Urbana, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti kúpaliska v Podhajskej. Kemp je rozparcelovaný a každá parcela má svoju prípojku elektriky, vody a odpadu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.