Nový nosič bicyklů od EuroCarry pro vestavby

Komentářů:

2

Na veletrhu Caravan Salon Düsseldorf 2021 představila společnost Alu Line nové modely nosiče na zadní dveře. Jedná se o podstatně vylepšení stávajícího modelu EuroCarry 66 401. Nově lze přepravovat nejen kola, která se navíc posunula dolů a jsou tak snadněji naložit, ale lze uchytit také lyže, přepravní box a další náklad. Svým provedením mohou být nové nosiče levnější alternativou k nosiči Hymer, který je popsán v článku HYMER Backrack+: máchněte rukou a kola jsou na autě.

EuroCarry 64 401 a 64 201

Nosiče se montují se na upevňovací body pantů dveří vozů Fiat Ducato, Citroën Jumper nebo Peugeot Boxer. Montáž se provádí bez lepení na upevňovací šrouby dveřního pantu a díky tomu jí je možné provést v krátkém čase.  Pro otevření zadních dveří lze nosič kol otočit do strany doprava, když je naložený (max. otevření dveří 90°). Nakládací výška s osvětlovací lištou ve standardu je cca 67 cm, tedy citelně níže než stávající model 66 401. Volitelně je k dispozici příslušenství:

 • přepravní sada na lyže / snowboard
 • sada na surfování
 • držák na rezervní kolo
 • box na zavazadla.

Provedení

Nosiče jsou vyrobeny z práškově lakovaného hliníku, převážně z trubky o průměru 42 mm a vydrží zatížení až 60 kilogramů. V nabídce jsou dvě provedení lišící se kapacitou pro kola:

 • 64 401 – vhodné pro přepravu až 4 kol, z toho 2 elektrokola, hmotnost 27.5 kg, nosnost 60 kg
 • 64 201 – vhodné pro přepravu až 2 kol/elektrokol, hmostno 22.5kg, nosnost 60 kg

Cena

Do nabídky obchodů se nosič dostane až po novém roce. Základní rám bude k dostání od zhruba €700, vybavení pro přepravu dvou kol by mělo být k dostání za částku stojí kolem €350. Odhadem by výsledná sestava měla přijít na částku cca 1/2 – 2/3 v úvodu zmíněného nosiče Hymer. Ten navíc vyžaduje zásah do karoserie.

Provedení nosiče je patrné na tomto videu:

Velký přehled všech možností přepravy kol ve vestavbách pak lze nalézt v článku Jízdní kola a vestavba

Zdroj: https://www.alu-line.de/eurocarry/produkte/fahrradtraeger/citroen-jumper.php

 1. Máte tušení, kde se dá v ČR pořídit?

  To se mi líbí

  1. Martin Strimpfl avatar
   Martin Strimpfl

   To bohužel nevím, ostatně je to pořád ještě novinka, ale zkuste se poptat v obchodech a nebo i u prodejců obytných vozů či servisech. Pokud bych na prodejce/servis, co to dělá, narazil, tak to samozřejmě do článku přidám

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: