Dynavin D8-DCX Plus Flex

Pro milovníky velkých obrazovek

Dynavin uvedl odlehčenou verzi Flex svého 10″ multimediálního systému D8-DCX Plus–C pro Ducato/Jumper/Boxer. Tato verze nemá offline mapové podklady a neumí bezdrátové AndroidAuto a Apple CarPlay. Pokud jsou potřeba, je potřeba je aktivovat, respektive dokoupit. Výhodou tohoto přístupu je, že získáte plnohodnotný HW, ale ušetříte více jak polovinu ceny plně vybaveného zařízení pokud mapy či bezdrátové připojení nepotřebujete.

 • Cena za provedení Flex, tedy D8-DCX Plus Flex–C, je 499 €, přitom cena za plný systém D8-DCX Plus–C je 1.099 €. V Německu jej lze za zakoupit přímo na stránkách Dynavin.
  • Dokoupení bezdrátového propojení AndroidAuto a Apple CarPlay, Z-Link, stojí dalších 99 €.
 • V ČR lze zakoupit u firmy Campervans za 12.490,- Kč (s DPH).

Základní údaje:

 • 10,1″LCD kapacitní dotykový displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů s poměrem stran 16:9
 • Operační systém Android 8.1 s 2 GB RAM a 32GB ROM (plnohodnotná verze má +256GB pro offline podklady)
 • Maximální výstupní výkon: 4 x 45 W
 • FM RDS tuner s maskováním šumu DSP s předvolbami, vestavěný DAB tuner. Podporuje automatické plynulé přepínání mezi DAB a FM
 • BT pro streamování audia a hands-free volání přes jakýkoli „chytrý“ telefon (Android, Apple atd.), včetně externího mikrofonu.
 • Integrovaný zvukový DSP procesor s 16ti pásmovým EQ a časovou korekcí.
 • Multimediální přehrávač, vstup přes USB port.
 • Možnost dálkového ovládání z volantu i IR ovladačem
 • Příprava pro připojení kamer, předinstalovaný parkovací radar a rychlostní radary Promobil.

Podrobné technické údaje lze najít na stránkách výrobce. K přístroji dostanete veškeré potřebné příslušenství, viz obrázek.

Přístroj je zařazen i do velkého přehledu všech dostupných podobných zařízení pro obytné vozy: Průvodce výběrem mediálního systému pro řidiče obytného vozu

Recenze systému Dynavin

Se svolením autora uveřejňuji tuto uživatelskou recenzi pro lepší představu, co lze od tohoto přístroje očekávat:

Dovolte trochu delší reakci na nová autoradia Dynavin D8-DCX Plus Flex a pár zkušeností s plnotučnou verzí DC8-DCX2022 na kterou se lze dokoupením aplikací z odlehčené verze D8-DCX Plus Flex dostat.

Dynavin D8-DCX Plus Flex považuji za vynikající co se týká poměru výkon/cena. Kromě dokoupení Carplay/Android Auto se dá za dalších 99€ dokoupit odemknutí Google Play store a následně využívat mraky aplikací z obchodu. Z navigací obstojně fungují zdarma například Mapy.cz a to včetně indikace provozu na silnicích (nutný internet). Ovládají se lépe než přes Apple CarPlay už jen díky multitouch zoomu mapy, který Apple Caprplay neumí. Taktéž lze použít například Sygic nebo Waze. Sygic a mapy.cz jsou použitelné, oboje vyzkoušeno. Waze jsem nezkoušel, nepřirostlo mi k srdci.

Z dalších aplikací využíváme z Google obchodu TVheadend pro vzdálené přehrávání online IPTV vysílání z domu nebo jiného poskytovatele. Čili televize v autorádiu po internetu. Slušně běží i VLC jako přehrávač filmů z USB flashky nebo SSD disku. Vestavěný multimediální přehrávač za moc nestojí.

Také jsou v obchodě aplikace na česká radia po internetu, kdy v zahraničí můžete po internetu poslouchat česká radia. A samozřejmě spousta dalšího jako například přístup k domácímu kamerovému systému, prohlížeč Brave (něco jako Chrome nebo Firefox, jen podstatně rychlejší na tomto rádiu), mraky aplikací na počasí apod.

Pozor na bezdrátový Apple Carplay. Sebere wifi konektivitu a tak bude problém se zobrazením on-line informací z internetu. Data bude brát z mobilu což nemusí všem vyhovovat – pokud máte nějakou wifi „krabičku“ v autě. Jinak je bezdrátové Apple Carplay absolutně stabilní, na rozdíl od drátového ve starších verzích Dynavinu 2021 s Windows mobile.

Bohužel celý dojem z Dynavinu trochu kazí skutečnost opravdu hodně poddimenzovaného hardwaru na němž se hóóódně šetřilo. Procesor je velmi pomalý a 2GB paměti ram v roce 2023 je taky mimo 🤨

Závěrem bych tuto verzi radia určitě doporučil. Za cenu kolem 15k (s dokoupením bezdrátového propojení) se určitě vyplatí více než plnohodnotná verze DCX-2022 PRO (nyní již jen Plus). Jen moc často neaktualizujte firmware. Nové verze mají docela dost chyb 😞

Osobně bych dnes koupil tuto levnější verzi radia, dokoupil Google Play store (bez Carplay a Androidauto) a vyrazil s doinstalovanými aplikacemi. Výborná je ta možnost volby co každému vyhovuje k dokoupení.

úvodní obrázek: web Dynavin

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: