Týden 26 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Co přinesl uplynulý týden – úředníci jsou pilní a umí opsat místa na stání z Park4Night do seznamu doporučených míst, město České Budějovice oznámilo, kolik bude stát parkování karavanů, recenze obytných vozů od Volkswagenu a Mercedesu, cestopisy z Čech, Německa, Itálie či Španělska, služby nabízející místa na stání ve Švýcarsku a Německu, autostan z Decathlonu a další. Týden toho přinesl opravdu hodně.

Nové články


 • Výlety obytňákem:
  • Kozlí Brdy – Brdy se mi jeví svou zásobou možností k výletům obytňákem jako snad nevyčerpatelné. Ty „nově otevřené“ jsem na cestě zatím jen lehce ochutnal, jejich okrajové partie teď možná budou opuštěnější než kdy dřív. Když jsem na kole vyjížděl po červené značce z rokycanského náměstí k jihu, o zřízení CHKO Brdy se teprve jednalo.
  • Skoro vysokohorská turistika nad přehradou Slapy – Ani ne 7 kilometrů dlouhá procházka po naučné stezce Albertovy skály se může zdát jako nenáročný turistický podnik, přesto vystoupat na všechny vyhlídky nad Slapskou přehradou po úzkých, kamenitých a občas i vzdušných pěšinkách zajištěných v nejtěžších pasážích řetězy zabere spíš víc než půl dne času.
  • Na kole i pěšky podél říčky Krounky– Podél Krounky už jsem na kole jednou šlapal mezi hrady Košumberk a Rychmburk a hned jsem věděl, že se k říčce někdy chci vrátit prozkoumat zbytek toku i okolí. Po vydatných nočních deštích si to dnes „valí“ betonovým korytem obcí Otradovec, já skládám kolo a vyjíždím na červenou do jejího údolí.
  • Povozili mě lodičkou po spreewaldských kanálech -Povozili mě lodičkou po kanálech Spreewaldu a dost se mi to líbilo. K tomu nějaká cyklistika, letní pohoda, setkání s kamarády, podobnému způsobu výletů obytňákem se nikdy bránit nebudu.

 • I cesta je cíl: Putování po vlastech českých 2021 -tak se rok s rokem sešel a doba kovidová vesele pokračuje. Nějak to už delší dobu nesledujeme, jsme naočkovaní a máme práce nad hlavu. Potřebujeme si hlavně od všeho odpočinout, alespoň pár dní. Tak že vyrážíme čistě podle předpovědi počasí. 
 • Akro mobil: Bürstner Lyseo Gallery – obytný automobil s inovativním nafukovacím prostorem nad kabinou – S modelem Lyseo Gallery představuje Bürstner absolutní inovaci. Tento jedinečný obytný automobil, původně vyroben jako prototyp, má nad kabinou plochu, kterou lze pomocí kompresoru vertikálně zvednout a vytvořit obytný prostor s mimořádným komfortem bydlení. S mottem „Travel small, live large“ je Lyseo Gallery prvním modelem, který spojuje přednosti polointegrovaný obytného automobilu s výhodami alkovny.Ostatní – Mix

 • Garáž:
  • Kompletní přestavba karavanu pořízeného za 15 tisíc – Jít a koupit si fungl nový karavan umí každý (kdo nemá moc hluboko do kapsy). Ale pak jsou tu šikovní dobrodruzi, kteří dokáží i ze starého vraku postavit moderně vypadající pojízdné obydlí, se kterým je radost cestovat – a právě takový příběh vzniku svého karavanu nám popsal čtenář Garáže.
  • Chytrý karavan, který během minuty ztrojnásobí svou velikost – Vypadá jako retrozáležitost, ale ve skutečnosti se právě teď díváte na jeden z nejlepších karavanů, který za poslední roky spatřil světlo světa. Je praktický, překvapivě jednoduchý a plně funkční. A ne, není to žádný startup, ale věc, kterou si můžete koupit. A protože je z Francie, taky by to neměl být žádný velký problém!


 • Podnikatel: Nomádům současná doba přeje. Už nejsou za exoty, práce na dálku je teď normální – Nomádi, kteří kombinují cestování a práci, už jsou zase na cestě. Pandemie je neodradila, spíše naopak. Někteří bydlí v karavanu, jiní dávají přednost zázemí třeba skrz Airbnb. I když se s ohledem na covid trochu změnily nomádské destinace, uzávěry minulých měsíců „vyhnaly“ do světa ještě víc lidí než dřív. Přinášíme jejich reálné zkušenosti.

 • iHned:
  • Dvojice Čechů založila elitní bedekr pro karavany. Už má investora a tým zaměstnanců – cestování obytným autem nebo karavanem má spoustu výhod. Snadné nalezení dobrého místa mezi ně nepatří. Najít ideální místo, kde by člověk rád strávil pár nocí, může trvat i několik hodin a mnoho kilometrů strávených popojížděním, kdy člověk z původně vytipovaného místa odjíždí například proto, že je tam nepříjemný majitel, hromady odpadků a chybí sprchy.
  • Chvála chalupy na kolech. Sen si můžete splnit v obytňáku za pár desítek tisíc i za velké miliony – Pocit svobody. A zároveň uspokojení z toho, že i o dovolené můžete zůstat v bezpečí „domova“, přestože trávíte noc na opačném konci Evropy. Tohle všechno přináší cestování v obytných autech. Jejich popularita v době pandemie nebývale vzrostla, prodeje jsou oproti loňsku dvojnásobné. Příběhy majitelů bydlíků jsou různé stejně jako jejich ceny: pořídíte je za pouhé desítky tisíc i za pár milionů.

 • Deník: Kemp Krásná Morava má nového provozovatele. Jaké chystá změny? – Velké plány mají noví provozovatelé olomouckého kempu Krásná Morava. Chtějí z něj vybudovat příjemný a klidný areál pro rodiny s dětmi. Postupně by tam měla vzniknout oddělená parkovací stání pro karavany, kuchyňka pro hosty a ubytovací kapacita by se časem měla rozšířit o několik chatek.

Stání pro karavany

Video

Vestavby

Mix

Testy
 • Autostan Quechua Van 500 | Decathlon Česká republika -V dnešním videu Vám přinášíme naprostou novinku. Jedná se o stan, který je určen na střechu dodávky. Díky tomuto našemu nejnovějšímu produktu zažijete zcela jiný pocit z kempování. Již nemusíte hledat vhodné místo na kempování v přírodě.


Cestopisy

Technika

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.