Týden 32 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Na článcích je znát, že se blíží veletrh – a to ne ledajaký, ale veletrh roku , neboli Caravan Salon Düsseldorf. Výrobci tak začínají vydávat tiskové zprávy – například Weinsberg se chlubí novou lehčí konstrukcí a tedy vyšším užitečným zatížením, další představují nové půdorysy a podobně. K tomu netradiční cestopis o golfu v Dánsku, zápisky z toulek po Česku i video pohlednice především z jižní Evropy.

Nové články • Golf4Camper: Golfová dovolená v Dánsku – Destinaci pro třítýdenní golfovou dovolenou ovlivňuje spousta parametrů. Měla by to být především golfová destinace 🙂 Na příjemnou hru má vliv také počasí, to jsme si před léty ověřili ve Skotsku. V červenci tam bylo příjemné golfové počasí a Skotsko tedy bylo opět volbou číslo jedna. Jenomže letos byl ve hře ještě jeden nemilý parametr, a tím byl coronavirus

 • Dokud nás STK nerozdělí: Dovolená 2021/II. část – Poslední noc jsme si ustlali hezky „na divoko“, na krásném místě přímo nad Valmezem, kde jsme byli vyjetí už loni na závodech, i když jsme tam nespali. Což se ukázalo nejspíš jako dobrý nápad, že jsme tam loni přes víke…

 • Nomadem:
  • Obytný autobus jako trvalé bydlení pro rodinu -Scott, Emily, dvě děti, a fulltime bydlení v autobuse v Americe, kde se, stejně jako v Evropě, stává klasické vlastní bydlení pro mladé rodiny čím dál nedostupnějším. Pojďte se podívat, jak to u nich vypadá.
  • Střešní okna a síla stropu – jak vybírat? – Každé střešní okno je určeno pro nějaký rozsah síly stropu. Co to znamená, jak se to měří, a jak vybrat okno pro obytné auto nebo karavan?


 • Kempy Chaty:
  • Stanování v thermal kempu Sárvár – Maďarsko – Na dalších cestách s vlastním stanem po Evropě jsme navštívili kemp Sárvár, který se nachází ve stejnojmenném městě na severozápadě Maďarska. Jedná se o lázeňský středně velký kemp, který je v bezprostřední blízkosti populárních termálních lázní.
  • Campervanem po Slovensku – Přes Tatry k Dunaji – Covid šílenství pokračuje úspěšně druhý rok a v opatřeních se podle mě nevyzná ani ten, kdo je vymýšlí. Asi je to cílem :)). Po zkušenosti z minulého roku, kdy jsme bez problémů procestovali celý Balkán vím, že u moře bychom byli v klidu, ale ten cirkus po návratu na Slovensko mi za to nestojí. Smysluplnost opatření a možnost předvídat situaci je nulová, takže pro nás z toho vyplývá, že zůstáváme poznávat Slovensko a budeme navazovat na předešlé cesty po východním, středním a západním Slovensku. Tentokrát jsme si vybrali regiony Turiec, Horní a Dolní Nitru.

 • AkroMobil:
  • Frankia Yucon pro modelový rok 2022 i se základem od Fiatu – Frankia se svou modelovou řadou Yucon, postavenou na základě Mercedes-Benz Sprinter, nabízela dosud tři vnitřní uspořádání. Microliner ve verzích 6.0, 7.0 a 7.0 Lounge byly jediné vestavby, které měl výrobce k dispozici. Teď se to změní, protože Frankia chystá na připravovaný Caravan Salon v Düsseldorfu čtyři nové rozložení, které mají překvapivě za základ Fiat Ducato.
  • Hippie Caviar Hotel: Vize 5-hvězdičkového kempovaní od Renaultu – Na letošním Caravan Salonu v Düsseldorfu předvede Renault novou formu luxusního kempování prostřednictvím studie Hippie Caviar Hotel. Renault Design si vybral pro tento účel nový Renault Trafic, aby představil život se vším prostorem, komfortem a modularitou, které jsou potřebné pro pohodlné kempování. Plně elektrický obytný vůz nabízí širokou škálu komfortních funkcí a zároveň představuje pohled na první Renault Trafic s plně bateriovým napájením, jehož debut je naplánován na rok 2022.
  • Obytné vozy Weinsberg 2022 získávají vyšší užitečné zatížení – všichni to známe, když je třeba sledovat hmotnost výbavy a zavazadel při nakládání vozidla, zvláště při dodržení hranice 3500 kilo. Weinsberg však našel na to recept. Inovaci v obytných automobilech Weinsberg pro rok 2022 představuje technologie Superlight. Znamená to mnohem víc, než jen nechat některé věci stranou.


Ostatní – Mix
 • Ani ve stanu či karavanu nemusíte svůj jídelníček šidit – Pokud na výletech nechcete být odkázaní na omezenou nabídku smažených jídel u stánků a raději si připravujete jídlo sami, máme pro vás kulinářské vychytávky, které se vám budou hodit. Ať už se chystáte pod stan do kempu, objevovat krásy Čech v půjčeném karavanu, anebo vyrážíte do apartmánu v Alpách či k moři, nechte se inspirovat našimi tipy na snadné pokrmy

Beerty Guru – na slovenském trhu se objevil nový magazín s mnoha články zaměřenými na cestování karavanem. Většina článků je ovšem jen pro předplatitele.


Černá kronika

Video

Vestavby

Mix

Cestopisy

 • JEDNO KAFE NA CESTÁCH: MINI KARAVAN LIFE STYLE CAMPER X-LINE – Tentokrát vám přinášíme opět poněkud netradiční video, o které jste si sami řekli. Na cestu do Chorvatska jsme totiž vyrazili s mini karavanem Life Style Camper X-Line, který každého na první pohled zaujme. A tak jsme pro vás natočili malou prohlídku. Karavan jsme si půjčili v Českých Budějovicích u firmy Karavan Jede, které děkujeme za nadstandardní domluvu i servis • Obytným vozem po Itálii – Cesta na ostrov Sardinia obytným vozem se zastávkou v kempu Pra Delle Torii a zábavním parku Movieland, Gardaland


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.