Novinky – trouba Omnia

Aktualizace 23.2 – přidány obchody v ČR

Troubu Omnia vlastníme již nějaký ten pátek. Je zejména velmi vhodná do vestaveb, protože je velmi skladná a navíc umožnuje i pohodlné vaření nepříliš zručným kuchařům a nebo alespoň rozpéci housky. Náš kousek jsem si navíc vybavil i pomocným teploměrem.

Má jen jednu malou nevýhodu – objem pro pečení není příliš velký, spíše pro 2-3 lidi. Ne že by se třeba 4 nenajedli, ale pak je to, tedy v závislosti na jídle, spíše pro porce blížící se dětským.

Zdálo se, že výrobce tak nějak ustrnul a stačil mu stávající úspěch. Nebylo to ovšem pravda, v závěru minulého roku představil řadu novinek a vlastně vyřešil nedostatky, které jsem zmínil. Toto jsou tedy novinky:

Omnia Maxi

Nová Omnia Maxi má kapacitu 3 litry – je tak oproti základu o objemu 2 l o 50% větší a tedy lépe uspokojí potřeby čtyř nebo pětičlenné rodiny. Maxi se nabízí jako doplněk a proto je dodávána bez víka a základny. Musíte tedy troubu již vlastnit. A jak z toho plyne, došlo ke zvýšení formy, nikoliv k jejímu rozšíření.

Stávající recepty – doporučení výrobce je zvýšit množství ingrediencí dle jejich povahy o polovinu až o dvojnásobek toho, co je uvedeno v receptu a zachovat dobu vaření. Nejlépe je při prvním vaření zvýšit ingredience jen o 50% a poté uvážit, zda je možné ještě zvýšené.

Teploměr

Nově nabízí Omnia i teploměr. Ten je na rozdíl od stávajících DIY řešení plně přizpůsoben víku trouby Omnia. Má tedy speciální tvar a i měřící tyčka má takový průměr, že se vejde do jakéhokoliv otvoru ve víku. Způsob upevnění ve víku pak umožňuje teploměr rychle oddělit a použít třeba pro přímé měření připravovaného pokrmu.

Další drobnosti

Nabízen je i praktický obal na trouby Omnia a bambusový podnos

Tip – různé jedinečné tašky na trouby Omnia v ceně cca €34 nabízí i stránky https://www.lorzundmueller.de/

Ceny a kde koupit

Příslušenství je již v nabídce některých německých obchodů. Je však potřeba počítat s tím, že ne všechny dopravují do ČR a nebo za poměrně značný příplatek. Snad se tedy nová nabídka objeví i v nabídce českých obchodů.


Pokud nakoupíte v Německu, lze využít službu http://www.znemecka.eu – obchodník posílá zboží na adresu v Německu a balíček je vám následně přeposlán. Výhodou je často nižší cena než poštovné v obchodě, pokud vůbec zaslání do ČR nabízí.

Orientační ceny:

  • Maxi forma – €26 – 28, cca 720 Kč
  • Teploměr – €18 – 20, cca 500 Kč
  • Taška – €15 – 19, cca 470 Kč
  • Podnos – €25-27, cca 660 Kč

Ceny v korunách jsou spíše maximální, v případě prodeje v ČR by mohly být citelně nižší

Obchody v ČR

Nově je nová forma k dostání i v ČR, cena:

Obchody v Německu:

Maxi Omnia je představena i na tomto německém videu – na stránkách je pak k nalezení mnoho receptů jak pro klasickou Omnii, tak i pro Maxi formu:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: