Novinky u trouby Omnia

Komentářů:

0

Aktualizace

 • 23.2.2022 – přidány obchody v ČR
 • 26.3.2023 – dostupnost silikonové formy pro MAXI, patrový rošt, aktualizovány ceny teploměru
 1. Omnia Maxi
 2. Silikonové formy pro MAXI
  1. Velká silikonová forma
  2. Dělená velká silikonová forma
  3. Silikonová poklička
 3. Teploměr
 4. Patrový rošt
 5. Další drobnosti
 6. Ceny a kde koupit
  1. Obchody v ČR

Troubu Omnia vlastníme již nějaký ten pátek. Je zejména velmi vhodná do vestaveb, protože je velmi skladná a navíc umožnuje i pohodlné vaření nepříliš zručným kuchařům a nebo alespoň rozpéci housky. Náš kousek jsem si navíc vybavil i pomocným teploměrem.

Má jen jednu malou nevýhodu – objem pro pečení není příliš velký, spíše pro 2-3 lidi. Ne že by se třeba 4 nenajedli, ale pak je to, tedy v závislosti na jídle, spíše pro porce blížící se dětským.

Zdálo se, že výrobce tak nějak ustrnul a stačil mu stávající úspěch. Nebylo to ovšem pravda, v závěru minulého roku představil řadu novinek a vlastně vyřešil nedostatky, které jsem zmínil. Toto jsou tedy novinky:

Omnia Maxi

Nová Omnia Maxi má kapacitu 3 litry – je tak oproti základu o objemu 2 l o 50% větší a tedy lépe uspokojí potřeby čtyř nebo pětičlenné rodiny. Maxi se nabízí jako doplněk a proto je dodávána bez víka a základny. Musíte tedy troubu již vlastnit. A jak z toho plyne, došlo ke zvýšení formy, nikoliv k jejímu rozšíření.

Stávající recepty – doporučení výrobce je zvýšit množství ingrediencí dle jejich povahy o polovinu až o dvojnásobek toho, co je uvedeno v receptu a zachovat dobu vaření. Nejlépe je při prvním vaření zvýšit ingredience jen o 50% a poté uvážit, zda je možné ještě zvýšené.

Silikonové formy pro MAXI

V roce 2023 byla nabídka pro MAXI formu rozřířena o praktické silikonové formy. Na výběr je:

Velká silikonová forma

Extra velká silikonová forma pro Omnia Maxi. Silikonová forma zajistí snadné čištění, nepřilne k ní vařený pokrm. Vyrobeno ze silikonu bez BPA a splňuje standardy US FDA a LFGB. Za 830 Kč včetně dopravy lze koupit na německém Amazonu: https://www.amazon.de/-/cs/gp/product/B0BWBWM5MX

Dělená velká silikonová forma

Pod značkou výrobce Styyl je nabízena pro velkou mísu i dělená silikonová forma, vhdoná zejména pro situace, kdy chcete připravovat dvě oddělená jídla. Formu se smí namazat pro snadnější vyjmutí pokrmů. Lze použít i jednotlivě. Na německém amozno je za ca cenu 725 Kč včetně dopravy, přímo na webu výrobce lze koupit za 29,90€, tedy cca 650 Kč, ale je nutné pak počítat s cenou dopravy. Odkaz na Amazon: https://www.amazon.de/-/cs/gp/product/B09WFW87WM/

Silikonová poklička

Již zmíněný výrobce Styyl nabízí i silikonová víko na troubu, lze jej použít na klasickou i MAXI velikost. Je vhodné i do mrazničky. Cena na Amazonu cca 440 Kč, na stránkách výrobce pak 15,90€, tj. cca 380 Kč. Odkaz na Amazon: https://www.amazon.de/-/cs/gp/product/B0B1RG4VM4/

Teploměr

Nově nabízí Omnia i teploměr. Ten je na rozdíl od stávajících DIY řešení plně přizpůsoben víku trouby Omnia. Má tedy speciální tvar a i měřící tyčka má takový průměr, že se vejde do jakéhokoliv otvoru ve víku. Způsob upevnění ve víku pak umožňuje teploměr rychle oddělit a použít třeba pro přímé měření připravovaného pokrmu.

Koupit lze například na webu nomadem za 453 Kč, zde, popřípadě na Reslshop za 398 Kč zde

Patrový rošt

Výrobce Styyl nabízí také přidavný patrový rošt pro troubu omnia, jako doplněk ke stávajícímu roštu přímo od Omnie. Umožňuje využít horní část mísy a hodí se i pro MAXI. Rošt lze koupit na stránkách Amazonu za 410 Kč, zde je doprava zdarma. Na stránkách výrobce se pak nabízí sada spodního a vrchního roštu (pokud nemáte již originální drátový od Omnie) za 32 € (768 Kč, plus doprava). Odkaz na Amazon: https://www.amazon.de/-/cs/gp/product/B088CMTRM8/

Další drobnosti

Nabízen je i praktický obal na trouby Omnia a bambusový podnos

Tip – různé jedinečné tašky na trouby Omnia v ceně cca €34 nabízí i stránky https://www.lorzundmueller.de/

Ceny a kde koupit

Příslušenství je již v nabídce některých německých obchodů. Je však potřeba počítat s tím, že ne všechny dopravují do ČR a nebo za poměrně značný příplatek. Snad se tedy nová nabídka objeví i v nabídce českých obchodů.


Pokud nakoupíte v Německu, lze využít službu http://www.znemecka.eu – obchodník posílá zboží na adresu v Německu a balíček je vám následně přeposlán. Výhodou je často nižší cena než poštovné v obchodě, pokud vůbec zaslání do ČR nabízí.

Orientační ceny:

 • Maxi forma – €26 – 28, cca 720 Kč
 • Teploměr – €18 – 20, cca 500 Kč
 • Taška – €15 – 19, cca 470 Kč
 • Podnos – €25-27, cca 660 Kč

Ceny v korunách jsou spíše maximální, v případě prodeje v ČR by mohly být citelně nižší

Obchody v ČR

Nově je nová forma k dostání i v ČR, cena:

Obchody v Německu:

Maxi Omnia je představena i na tomto německém videu – na stránkách je pak k nalezení mnoho receptů jak pro klasickou Omnii, tak i pro Maxi formu:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: