Dola-Carriers RC101: zadní nosič pro až 4 kola či další vybavení, určený pro obytné vestavby

Výrobce Dola-Carriers z Olching vyvinul pro vestavby zadní nosič pro 4 jízdní kola, u kterého lze i při používání otevírat zadní dveře. Pro uchycení totiž tento nosič využívá montážní body vozidla, dveře a ani panty tak nejsou nadměrně namáhány. Úchyty jsou přišroubované a lze je i bez problémů sundat. Základní nosič Dola Carrier RC101 má dvě křídla, jedno pro každé křídlo dveří a díky způsobu uchycení má i výrazně vyšší nosnost než běžně nabízené nosiče pro zadní dveře .Přesné údaje výrobce nikde přímo neuvádí, v diskuzích na svých FB stránkách pak zmiňuje základní hmotnost nosiče 21 kg (až 33 kg v plné výbavě) a nosnost 35 kg na jedno křídlo.

Velký přehled nosičů lze najít v článku Jízdní kola a vestavba – ten neustále aktualizuje o novinky, přidávám i informace o dostupnosti v ČR.

Systém Dola-Carriers RC101 lze použít pro všechna vozidla na platformě Fiat Ducato 250, tedy mimo Fiat i na Citroen Jumper a Peugeot Boxer od roku výroby 2006. Výraznější omezení nosič nemá, jen při zavřeném nosiči nejdou otevřít zadní okna, respektive v závislosti na provedení mohou být jen pootevřena. S nainstalovaným nosičem lze zadní dveře otevřít pouze o 90 stupňů.

Mimo držáků kol lze namontovat i jiné nosiče, nabízí se například nosiče lyží, snowboardů a dalšího sportovního vybavení.

Cena

Základní sada stojí v Německu 1.169 €, ale k této ceně je nutné připočítat další sady, zejména světelnou lištu s držákem pro registrační značku (+213 €), poté sadu pro upevnění držáků kol na jedno křídlo (jedna za 131 €), pak vlastní držáky (Thule ProRider například stojí kolem 120 € za kus, při čtyřech pak cca +500 €, ale tyto držáky jsou použitelné i na jiných vozidlech ) a popřípadě i sada pro uchycení držáku lyží či snowboardů (+40 €). Celkově tak cena celého řešení může snadno přesáhnout nepatrně hranici 2.000 €:

  • základní sada 1.169 €
  • 2 * sada pro 2 kola: 162 €
  • světlo a RZ: 213 €
  • 4 * Thule ProRider (univerzálně použitelný i pro jiná vozidla): 480 €

Celkem: 2.024 €

Stránky výrobce/prodejce : https://www.dola-carriers.de/shop

zdroj foto: web Dola-Carriers a jejich FB stránka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: