Týden 20 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Pozvánka k jezerům do Rakouska i vzpomínka na jarní Chorvatsko, inspirace na výlet po Slovensku – a to je jen malá část toho, co přinesl 20. týden roku 2021. Lze si počíst o tom, jak se cestuje s obytným vozem po Novém Zélandu či po Španělsku, prostudovat podmínky otevření kempů a na videu se podívat jak na nové modely, tak i do Itálie.
K tomu zamyšlení nad změnou mýta a zda nepotřebujeme něco jiného, dále pak příjemný rozhovor o historii karavaningu a mnoho dalšího – tento týden se zkrátka skutečně povedl.

Nové články


 • Výlety obytňákem:
  • Bonusový týden emigrace – Ráno v zadarském prémiovém kempu pro mě bylo naštěstí moudřejší večera. Mohl jsem si vybrat, slepě se vztekat nad tím, co neodpovídá mým představám, že někomu se líbí to, co se nelíbí mně, a nebo si uvědomit ještě týden proti Česku svobodných a teplých dní. Že si vždy můžu kamkoliv dojet na kole, že jsem rád za přítomnost mé úžasné partnerky vedle sebe.
  • A pár veršů tady a tady.

 • RVing National Parks: Horské jazerá Gosau – prírodná rezervácia pod masívom Dachstein – Pre milovníkov prírody, turistiky prípadne horskej cyklistiky cestujúcich obytnými autami chcem dať do pozornosti prekrásnu oblasť horských jazier Gosau v Rakúsku. Mnohí ju určite poznajú, ale keby náhodou nie, spísala som blog, v ktorom popisujem oblasť ako takú, tiež možnosti parkovania, turistiky a cyklistiky, ako aj iné atrakcie na mieste.

 • Caddy on Tour: Jablonecký náučno-poznávací chodník 16.5.2021 – Uvoľnené protipandemické opatrenia a priaznivá predpoveď počasia nás ťahali von do prírody. Malo sa jednať len o malý poldňový výlet. Pohľad na mapu s LAB keškami nás inšpiroval k návšteve Jabloneckého náučno-poznávacieho chodníka. Po obede sme nasadli do auta a o 14:30 sme už zastavovali pri futbalovom ihrisku v Jablonci. Vedľa parkoviska sa nachádzali informačné tabule 


 • Vanisti:
  • I vestavba může být vhodná pro rodiny s dětmi – Když jsem nedávno naše známé (mimochodem také vestavbáře) prováděl naší obytnou dodávkou, tak nevěřícně kroutili hlavou, jak se tam můžeme ve…
  • Vestavba a topení aneb co s plynem? – To, že v obytných dodávkách nejčastěji narazíte na plynové, kombinované plyn+elektřina nebo naftové topení, je věc všeobecně známá a bylo na tohle téma napsáno už leccos. Jaké jsou ale možnosti,…


 • Kempy Chaty: Nejlépe hodnocené kempy 2020/2021 – Po roce opět vydáváme článek o kempech / autokempech, které jste hodnotili právě vy hosté. Do top dvacítky se nám letos poprvé dostali i kempy o kterých jste někteří možná neslyšeli. Ostatní – Mix


 • Blanenský deník: Od stanu k obytnému autu. Líbí se mi nezávislost, říká cestovatel Jirků – Po práci rychle sbalit, natankovat, doplnit zásoby a vyrazit. Žádné složité plánování a zajišťování ubytování. Totální svoboda. Noví přátelé, místa a cesty za poznáním. Ve vleku s motorkami, koly, lyžemi nebo surfem v kufru. Po Evropě i doma. Pavel Jirků z Adamova na Blanensku už v obytném autě najel s dětmi a manželkou podle svých slov přes sto tisíc kilometrů.

 • Garáž:
  • Miniaturní obytný automobil s vytahovací kuchyní – Je to sice jen koncept, ale podle všeho se brzy najde někdo, kdo jej promění ve skutečnost. Přesně tyhle roztomilé nápady jsou to, co frčí, a spousta lidí přichází na to, že pořekadlo „méně je někdy více“ platí i při kempování.
  • Volkswagen Bus a Multivan Atlantis Westfalia – Dvě legendy na jednom místě – první je klasická hippie ponorka, alias první Transporter T1, druhá je nejpopulárnější čtvrtá generace T4 v atraktivní verzi Multivan a s výklopnou střechou Westfalia. Tomu říkám parádní setkání generací.
  • Airstream: Legendární americké aerodynamické obytňáky – Originální obytné přívěsy s nezaměnitelným designem patří k nejslavnějším počinům amerických inženýrů a jsou zrealizovanou vizí cílevědomého podnikatele Wallyho Byama, který rád cestoval na vlastní pěst.

Audio

Video

Vestavby


Mix


 • Megamobil Mega Classic 600 – Obytná vestavba – Ve videu vám představíme obytnou vestavbu od kvalitního slovinského výrobce MegaMobil, nyní si ukážeme poslední nepředstavený model Mega Classic 600 s našeho tria nejprodávanějších modelů • Pixel na cestach: Ke hradu Pernštejn – dneska jsme jeli Ke slavnému hradu Pernštejn který se nachází na Vysočině a nátáčela se na něm moc pěkná pohádka Jak se budí princeny a doufám že se vám video bude líbit

 • Beerty Guru:
  • Ako predať karavan za 55 minút berty! – Video o tom ako predať karavan. Z novej bane sme pokračovali ďalej na západ berty, predať bratrancov karavan. Berty sleduj vlog čo všetko si na mňa pripravili.
  • Karavanom do talianska BEZ KEMPU berty – V novej bani sa nam kúpanie barz páčilo berty, len tam bola fajná kosa. Ideme preto viac na juh, na špagety s kečupom berty.
  • Koľko stojí večera v taliansku berty? – Pokračujeme v našej dobrodružnej ceste po jadranskom pobreží smerom k benátkam berty. Presunuli sme sa z mesta Grado na zlaté piesky. Zo Sabbiadoro sa presúvame kôli dažďu do mesta Bibione.

Titulní obrázek: Holiday Vectors by Vecteezy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.