Týden 21 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Je poznat, že začíná ta pravá cestovatelská sezóna a tak přibývá cestopisů – třeba jak obrazit s obytným vozem pivovary, tip na výlet kolem bývalé Železné opony či zápisky z cest po Španělsku. Ale vyšly i technicky orientované články – facelift Ducata nabírá jasné obrysy, s cenově přijatelnou sadou si lze rekonstruovat toaletu, s pomocí lišt udělat úložný systém v garáži.

A k tomu všemu obvyklá všehochuť – rozhovor, videa z přestaveb i cest, tipy na slevy či recenze obytnách aut.

Nové články

 • Náš parťák obytňák:
  • Jak myjete své auto vy? – Malý průvodce pořádným umytí obytňáku
  • Amík s evropským srdcem – po ukončení výroby GMC MotorHome vznikla mezera v nabídce obytňáků pro 4 cestovatele, s přijatelnou spotřebou paliva a s rozměry, které by umožňovaly ho zaparkovat v běžné garáži


 • Výlety obytňákem:
  • Hlavnímu městu na dosah – Celou zimu se těším na jaro, kdy z hor sejde sníh, kdy v nížinách ovocné stromy poztrácejí svá kvítka a ty horské na ně teprve nasadí. Těším se, jak si prodloužím mé nejoblíbenější období v roce, období květů.
  • Bautzen se správně říká Budyšín – Německý Bautzen je pro mě cukrárna na pěší zóně, kde se každé jen trochu volnější a teplejší odpoledne schází půl města na obří zmrzlinové poháry. Budyšín je potom pro mě zbytek toho všeho, co můžu projít a vidět ve starém městě.
  • Jak jsem se při výletu do Železných hor stal zdravým – Když jsem otevřel obrázky z květnového výletu do Železných hor, jak cáry par vystupujících z lesa při přechodu noci do dne nebo po dlouhém dešti, začaly ke mně přicházet dávno zapomenuté vzpomínky. Ne najednou, postupně, jak jsem přemýšlel, o čem při této příležitosti psát.

 • Obytňákem křížem krážem: Parkoviště Čížov a kemp Havraniky – Tak jsem vyrazil do malé vesničky Čížov kterou jsem našel na mapě abych si tam projel cyklostezky a trochu se odreagoval od všedních starostí.Ani jsem netušil jaká krása na mě čeká. Dorazil jsem na parkoviště, které je opravdu velké a vyrazil na kole vstříc novým dobrodružstvím…

 • Golf4Camper: Organizace garáže – Kotvící lišty V originální výbavě našeho obytňáku jsou v garáži pouze dvě horizontální kotvící lišty s oky na podlaze. Pro uchycení volně ležících věcí je to asi použitelné, ale přiznejme si, chcete venkovní nábytek položit na podlahu garáže? To se tam pak už nic jiného nevleze, anebo musíte věci ukládat pěkně na sebe 

 • Dodávkou po svete: Svorka na východnom Slovensku – Vyrazili sme v piatok po práci z Ružomberka smer Slovenský Raj so zastávkou v Liptovskej Tepličke, kde sú unikátne stále používané zemiakové pivničky vykopané v zemi. Celý kopec je plný malých domčekov akoby tu žili Hobity. 

 • Caravan24:
  • Lom Velká Amerika 2021 – Přespali jsme na parkovišti. Dopoledne jsme se prošli okolo lomu. Chvíli čekali na lepší sluníčko kvůli fotce, ale pak jsme to vzdali. Dobře jsme udělali, protože začalo pršet. Večer jsme strávili u táboráku v kempu Ostrov.
  • Dolní Žleb – Šternberk – květen 2021 – Částečně deštivý květnový víkend jsme strávili v okolí Šternberka a i přes nepřízeň počasí jsme podnikli pěkné procházky přírodou a na hrad Šternberk. Výjezd se jako vždy vydařil a už se těšíme na další.
  • 202105-Jinolice – Víkend předposlední v chladném květnu jsme navštívili Jinolice v blízkosti Prachovských skal. Ty byly také naším sobotním cílem. Pršelo jen při příjezdu v pátek a pak už bylo přijatelné počasí i se sluníčkem. Lidí bylo v okolí více než jsme čekali, ale proti narvaným skalám v minulosti to byla pohoda.

 • Vanisti: VW Grand California 600 – díl 1 – podvozek – Díky půjčovně obytných vozů Autopartner jsem měl možnost na pár dní vyzkoušet téměř novou (najeto pouhých 240km) obytnou dodávku VW Grand California 600. A protože je zážitků hodně, a tohle…


 • Kempy Chaty: Kempervanem na Liptov – smečka na divoko – Přišli čtyři dny volna a doma nás více nikdo neudrží. Vyrazili jsme kam nám to dovolují nesmyslné Covid opatření. Naše smečka, která loni prošla celé Slovensko a rozrostla se o francouzskou leštěnku Renault Trafic se zvedací střechou. 

 • Karavany Česko: Do minipivovarů vyrazila můžská expedice obytňákem – Jaké to je, když umístíte na celý týden do pojízdného bejváku čtyři dospělé muže, kteří vyrazí na reportážní cestu po šesti českých minipivovarech? Na palubě pohodlného obytňáku Adria Matrix se sešli novinář Honza, kameraman Aleš, psycholog Karel a krizový manažer…

 • AkroMobil: Fiat modernizuje Ducato, dostane nový kokpit, infotainment a asistenty – Fiat Ducato je nejoblíbenějším základem pro obytné automobily a díky rozmachu karavaningu je v Evropě zároveň nejprodávanější dodávka pro soukromé osoby. Fiat svůj populární model za posledních 15 let neustále vyvíjí a modernizuje. Modernizace v roce 2021 se soustředí více na technologie, zatímco vzhled se změní pouze minimálně. Ostatní – Mix • Novinky:
  • Test Mini Countryman s obytnou vestavbou: Hipster na čundru + SUV od Mini se ve své druhé generaci dočkalo faceliftu. Má skvěle naladěný podvozek a ještě více stylu. S vestavbou od české firmy Egoé Nest navíc funguje jako neobyčejný společník pro víkendový únik z velkoměsta.
  • Na Chrudimsku explodoval obytný karavan – Čtyři jednotky hasičů v sobotu zasahovaly v Bítovanech na Chrudimsku. Zřejmě při výměně propanbutanové lahve nastal požár obytného karavanu a následovala jeho exploze.

 • Garáž: Jak bezpečná jsou obytná auta? Pravda je nepříjemná -V souvislosti s obytnými auty se nejčastěji hovoří o vnitřních rozměrech a kapacitě, vybavení a dostupném pohodlí. Bezpečnost není příliš často skloňovaná. A to je velká chyba, protože dům na kolech není tak odolný jako ten z cihel a přístup k bezpečí posádky se zásadně liší výrobce od výrobce a kus od kusu. (poznámka: jedna se o stejný článek, který vyšel již v září minulého roku)
Video

Vestavby


Mix


 • Pixel na cestach:
  • Do Deštné v Orlických horách – dneska jsme jeli do Deštné v Orlických horách pak jsme jeli na nově stavějící sjezdovku na venkovním samoobslužným baru pak jsme jeli do Zdobnice pak jsme jeli k bunkru u tvrze Hanička a pak jsme jeli do Českých Petrovic a počkejte si na pokračování
  • K začátku Pastvinské přehrady – dneska jsme jeli k začátku Pastvinské přehrady pak jsme jeli na přehradní nádrž Pastviny II a tohle je pokračování minulého videa Do Deštné v Orlických horách

 • Beerty Guru:
  • Varenie v karavane je drahšie ako ristorante berty – Berty pokračujeme našou dovolenkovou jazdou ďalej a rozhodli sme si spraviť mušle a ugrilovať ryby. Sleduj berty ako sa varí v karavane. Varenie v dovávke nie je nič pre amatérov berty!
  • Karavanom do benátok – Rozhodli sme sa, že ideme karavanom do benátok berty. Je vôbec možné ísť karavanom do benátok? Kde budeme parkovať keď nechceme ísť karavanom do kempu? Všetko sa dozvieš v najnošom karavanovom videu berty.
  • prečo cestovať KARAVANOM berty? – Cestovanie karavanom ma veľa výhod. Asi najväčšou je, že pri cestovaní karavanom nemusíš nič plánovať. Len tak neplánovane môžeš pri ceste karavanom zastať na mieste, kam si sa vôbec nechystal. Sleduj ako my cestujeme karavanom po severovýchode talianska berty.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.