Týden 22 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Trochu slabší týden – asi se cestuje a méně píše :-). O to jsou články zajímavější – rozhovory s karavanisty, tipy na výjezdy i video představení oblíbeného typu vozu od Adrie.

Rady jak na první cestu s karavanem, co je potřeba do zahraničí i o správném postupu při pronájmu pozemku karavanistům přes internetové platformy.

Také něco málo z černé kroniky – ale celkově je seznam nezvykle krátký.

Nové články

 • Výlety obytňákem:
  • Týden na cestě k Honzovi do Kadaně – Tento výlet začal už někdy v zimě, to se najednou v mé schránce objevil email od Honzy z Kadaně, prý čte články a líbí se mu mé obrázky, rád by se setkal. No vyrostl jsem jak národní lípa, takové setkání se neodmítá. Jenže jsem vyjel v sobotu večer a už v neděli jsem se vracel domů.

 • Caravan24:
  • Machovo Jezero – Poslední květnový víkend jsme byli u Máchova Jezera, kemp Klůček, společně asi s 1000 škodovkami. Bylo veselo a otevřeny všechny stánky. Okolí nabízí pohodové trasy na kolech i pěšky.
  • Setkání příznivců nezávislého karavaningu u rybníka Hnačov – Využili jsme možnosti setkání se známými a přáteli na louce u rybníka Hnačov, dole v západních Čechách, kousek od Klatov. 

Ostatní – Mix


 • Garáž:
  • Expediční Amarok postavený v garáži překvapuje i odborníky – nad úpravami, které zkušený cestovatel a fanda obytných aut Ing. Vladimír Brož provedl na svém expedičním Amaroku V6, by žasl nejeden profesionální výrobce expedičních obytňáků a celý škodovácký tým Simply Clever k tomu!
  • Přestavba obytného vozu svépomocí – 1. díl – Češi jsou národem kutilů a zvládnou řadu věcí svépomocí. Možná za to mohou roky socialismu, možná to máme zkrátka v genech. Ať tak či tak, Češi se nebojí ani velkých výzev. Postavit vlastníma rukama dům, zrenovovat veterána nebo třeba přestavět osobní či dodávkový vůz na obytný. Jestli toužíte po tom posledním, pak jste tu správně!
  • Mini nabízí verze Cooperu a Countrymanu pro výletníky – Obytné vozy a v některých případech už takřka pojízdné domy se těší v posledních letech poměrně velké oblibě – a to nejen u nás v Evropě, ale rovněž i v zámoří. Vzhledem k událostem posledních dvou let tento zájem o „obytňáky“ stále roste, a tak svoji příležitost vycítilo také Mini. Automobilka, která se proslavila především výrobou kompaktních stylovek, se rozhodla umožnit majitelům modelů Cooper a Countryman užít si víkend v přírodě na vlastní pěst.

Video

Vestavby


Mix

 • Karavan – nemilé překvapení od paní Vocáskové – Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl pro koupi. Auto je sice veterán, ale po prohlídce nic nenaznačovalo tomu, že by bylo v tak hrozném stavu. Žádné mapy, zápach, odlupující se tapeta. Jenom pod oknem alkovny byla boule, která by se dala přežít.


 • Beerty Guru:
  • Ako riešiť na ceste problém s karavanom berty – roblém s karavanom na dovolenke je normálna súčasť cestovania. Teda aspoň pre nás berty. Medzi problémy s dodávkou započítavam napríklad defekt alebo tečúce tesnenie.
  • Rakúsko karavanom berty – Ďalšia zastávka na našom výlete karavanom je Graz, Rakúsko. Parkovisko pre karavanom v Grazi sme našli hneď v centre. Miesto pre karavan v Grazi som pridal na Park4night. Je to rovno pred policajným riaditeľstvom berty. O kľudnú noc máš postarané.
  • Otázka na bertyho – Idem zajtra točiť jedno video pre ľudí, čo si chcú požičať Obytný príves alebo karavan.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.