Týden 33 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Zážitky z cest do Polska či Dánska, pozvánka na veletrh, novinky u Adrie, záběry z rumunské Transalpiny, tipy kam v Česku, video ze Slovinska či Itálie, zprávy z cest po Německu. V normálních sdělovacích prostředcích nic moc, většinou jen zprávy o dlouhých dodacích lhůtách.

Nové články


 • Výlety obytňákem: Pil jsem jako Dán – Na Jutský poloostrov jsme zamířili počátkem léta s nadějí, že se vyhneme příliš tropickým dnům. Přivítaly nás teploty pár stupínků nad třicítkou, svěží větřík, vyhřáté mělké moře. Stejně jako mezi Dány i v našem obytném autě stoupala spotřeba tekutin na dosavadní letošní maxima.

 • Obytňákem křížem krážem: Itálie- Caorle-kemp Laguna Village – Slovinsko – kemp Šobec – Tak jsme 1.8 2021 vyrazili zase do světa, a tentokrát jsme to vzali do Italie do Caorle, neboť jsme tam ještě nikdy nebyli. Původně tam mělo celý týden pršet a tak jsme stále byli na vážkách jestli to nakonec neotočíme do Chorvatska nebot tam hlasili počasí lepší,ale nakonec přeci jen vyhrála Italie a Caorle.

 • Camper dodávkou po svete: Poľské more – Už niekoľko rokov sa pohrávam s myšlienkou vyraziť k moru na sever a toho roku k tomu došlo. Poľsko sme už navštívili aj v minulosti a vždy sme sa tu príjemne zabavili (čítaj tu) Teploty pri Baltickom mory sú pre nás veľmi príjemných 25stupňov a v noci cca.17stupňov. Turisty okrem domácich, takmer žiadny, ceny nižšie ako na Slovensku a služby lepšie ako na Slovensku.

 • it’s my life: Dovolenka Čechy 2021 (4.) – pokračujeme do Olomouca, originálnym názvom Olomóc. Viktor s Jiřinkou nás privítali, karavan sme zaparkovali v asi najužšej uličke celého mesta (pred ich domom) a ideme na fakultatívnu prehliadku mesta. Sprievodca Viktor, dobre naladený rodák „vodsuď“ v dobrej kondícii nás povodil asi po 90-tich percentách historickej časti mesta.

 • Vanisti:
  • Adria Twin – novinky a inovace pro rok 2022 – I Adria přichystala pro modelový rok 2022 řadu novinek, které stojí určitě za pozornost. Některé z nich, i když na první pohled možná drobnosti, bych se nebál označit za skutečné…
  • CHKO Labské pískovce – výlety jak z pohádky – Při plánování našich výletů jsme již delší dobu pokukovali po oblasti v okolí Děčína. Je to pro nás chvilka jízdy a až doposud to byla oblast, kterou jsem zatím neměli…

 • Nomádem: Clare (64) a její Fiat Ducato pro fulltime bydlení – Clare prodala dům, který měla na hypotéku, hypotéku doplatila, a koupila Fiat Ducato z roku 2016, který s pomocí přátel předělali na trvalé bydlení. Pojďte se mrknout na na video.


 • Kempy Chaty:
  • Jak hodnotím mini kemp Funtana – Chorvatsko, Istria – Mini kemp Funtana se nachází na západním pobřeží Istrie, konkrétně tři kilometry od historického města Poreč. Jedná se o malý rodinný kemp, který je od moře vzdálen kilometr. Sympatický, čistý a velmi klidný kemp s velmi ochotným a vstřícným majitelem nás natolik očaroval, že jsem zde strávili hned dvě krásné noci a byli jsme zcela spokojeni..
  • S rodinou na kole do kempu Karolina – Holky jsem za poslední měsíc potahal na všechna místa, kde byly nějaké kopce. Všechno směrovalo k letošnímu hlavnímu cíli a to: Absolvovat cyklo výlet Z Plzně do kempu Karolina (obec Planá) – 66 km. Holky se ptali kolik metrů nastoupáme. Já vyčetl, že kolem 750m, co vzali celkem v pohodě. Dámy ovšem zapomněli, že někdy lžu….

 • All4Camper:
  • Kempování na Orlíku včetně spousty zajímavostí. Tady jsou tipy, co nevynechat – Pokud jste ještě nikdy nekempovali u Orlické přehrady, letos to napravte. Přehrada letos slaví 60. narozeniny. Na kempování u jejich břehů se u ní myslelo už při plánování její stavby, takže nechybí spousta malebných pláží. Vrchol kempování u ní přišel v 80. letech a je pravda, že některá místa už jsou trochu víc retro, ale nechybí ani modernizované resorty – třeba Village camp Zvíkov.
  • Slovinsko – Tip na parádní kemp pro rodiny s dětmi, kde se rozhodně nudit nebudete – V letošním roce pozoruji trend, že stále více lidí míří poznávat krásy Slovinska. A že má tato země co nabídnout i nám, rodině s dětmi, jsem se přesvědčili letos na vlastní kůži. Proto velice rád v dnešním článku představím tento opravdu skvělý kemp Špik nedaleko Kranjské Gory. Pokud se pro něj rozhodnete, litovat nebudete.
  • Naše návštěva Thermal parku Dunajská Streda obytňákem – recenze – Je srpnová neděle a venku to spíše připomíná sychravý podzim. Prší už od noci a pohled nad Krušné hory vůbec nenasvědčuje lepším vyhlídkám. Přede mnou jsou tři dny volna a ty přeci nebudeme trávit doma u stolních her. Proto se rychle rozhoduji a během pár minut přesně víme kam vyrazíme. Naším cílem je Thermal park Dunajská Streda na Slovensku.
  • Kempujte hned vedle krásné řeky, jen kousek od průzračného jezera – V rámci našeho letošního putování Slovinskem jsme se chtěli podívat i na nějaké to vyhlášené slovinské jezero. Volba padla na okolí Bohinjského jezera. A jak jsme se dozvěděli od místní průvodkyně, to, že název skrývá slovo Boh (tedy Bůh), není vůbec náhoda.

 • Silver On The Road:
  • Rokling + camping = zážitkovník – Tip na další cíle výletů s obytným vozem. K cestám na kolo, na ferraty, na zámek či hrad, na rozhlednu či do skanzenu tak v Česku přibývá další možnost, do rokle….
  • Jeseníky: údolím Bílé Opavy a pak pryč od davů – Další z mnoha víkendových toulek po Jesenicku. Tentokrát s obytným vozem do Karlovy Studánky, výlet údolím Bílé Opavy, kolem Skalního potoka, návštěva kapličky v Mnichově, výstup k Biskupské rozhledně i toulání po zlatohorské hornické cestě.
  • Náklady na vybudování „wohnmobilstellplatz“ – Jeden z mnoha provozovatelů karavanového stání v Německu se rozhodl víceméně anonymně podělit o náklady na vybudování stání. Jedná se o stání typu RV park, tedy něco, co se velmi blíží kempu

Ostatní – Mix


 • Garáž: Postavte si obytné auto sami s šikovným nábytkovým kitem – Obytná auta postavená zkušenou firmou jsou drahá, všechno vyrábět na koleni a montovat svépomocí je podstatně lacinější, ale o to náročnější. Kdyby tak existovala nějaká střední cesta, aby si i méně zručný kutil dokázal něco takového sestavit z nábytkových modulů… • iDnes: Investor může zachránit kemp u Rozkoše, zájemce ale město hledá marně – Radnice v České Skalici na Náchodsku s propachtováním autokempu u přehrady Rozkoš nepochodila. Rozsáhlý majetek chtělo město pronajmout za 1,5 milionu korun ročně investorovi, který by během třiceti let zvelebil zanedbaný areál za svých 300 milionů korun. Město chtělo získat nabídky do konce července, ale žádná se neobjevila.

Video

Vestavby

Mix

 • Minco: Kemp s kúpaliskom Diakovce – rozhovor – Na víkend som bol kempovať v kempe DIAKOVCE, kde sa mi podarilo natočiť rozhovor s managerkou kúpaliska a kempu Diakovce. Tento kemp zmenil majiteľa na prelome júna a júla 2021 a aj za takúto krátku dobu sa im podarilo ešte zastihnúť sezónu kúpania a kempovania

Cestopisy


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s