6 x vánoční dárky pro karavanisty za pár korun

Karavaning je docela drahý koníček a podobně drahé bývají i případné dárky pro karavanisty. Ostatně doporučení a tipů na vánoční dárky pro karavanisty bývá na internetu dostatek. Většinou se ale jedná o položky v cenách vyšších stokorun či tisíců a tak mne napadlo dát dohromady seznam položek v ceně několika desetikorun. Jedná se o drobnosti, které zpříjemní život na palubě obytného vozu – a pokud se neosvědčí, žádná velká ztráta to nebude. Cena žádné položky v seznamu níže nepřekročí obvykle 200 Kč.

Pokud ovšem chcete darovat hodnotnější dárky, zkuste se podívat například na článek Tipy na vánoční dárky (nejen) pro vestavbáře na serveru Vanisti, popřípadě na článek Tip na vánoční dárek pro celou rodinu – kapesní tiskárna.

Inspiraci na jiné dárky lze pak najít i na tomto webu – jsou však většinou podstatně dražší než položky v tomto článku, například autokamera, smeták a škrabku, úložné kapsy, svítílna, LED žárovky – je toho skutečně dost.

1. Krytky na ledky

Přístroje na palubě obytného vozu používají poměrně často pro indikaci svého stavu či provozu LEDky. Jakkoli jsou tyhle světýlka skvělé, některé přístroje dokáží díky nim v noci skvěle nahradit osvětlení. Což ovšem nemusí být každému příjemné. Obzvláště taková lednice Dometic z řady RC 10.4 svými modrými stavovými světly je vydatným světelným zdrojem.

Řešením jsou pak záslepky na ledky – takhle přímo se neprodávají. Ale pod označením například Kryt pro kameru pro iPhone/ notebook / tablet  ji lze najít v mnoha českých obchodech specializovaných na drobnosti pro mobily. Cena za balení o 3 kusech se pohybuje kolem 30 – 50 Kč, tedy mírně nad 10 Kč za kus. Koupit lze například v obchodě Tipa zde.

Tip: krytky je potřeba lepit za tepla, teplota předmětů by měla být ideálně nad 10 stupňů, místo by mělo být čisté a odmaštěné. Lepidlo krytek není příliš silné, krytku lze v případě potřeby snadno odstranit. Na plné zakrytí třeba ukazatele teploty u výše zmíněné lednice Dometic je nutné použít minimálně dvě upravené záslepky. Záslepky také neřeší větší displeje a jiné světelné zdroje.

obrázek převzat z FB skupiny společnosti Campervans – jsou zde i náměty na jiné a docela zajímavé zakrytí ovládacícho panelu lednice Dometic v ceně cca €10.

2. Tvořítko na led

V prodejnách Pepco lze nalézt praktickou formu na ledová kostky. Za cenu 30 kč dostanete tvořítko na 12 kostek ledu, navíc dno je silikonové a kostky se snadno vyjmou. Seshora je celé tvořítko uzavřeno víkem, nehrozí tak rozlití vody po naplnění a jízdě. Díky svým rozměrům vejde do většiny mrazících oddílů lednic pro obytné vozy.

Komu by se zdálo 12 kostek málo, stačí po zmražení kostky vyjmout a uložit do plastové krabičky, Díky silikonovému dnu to jde překvapivě snadno a box s kostkami je samozřejmě nutné uchovávat také v mrazáčku. Formu pak opět naplňte vodou a tak vyrobíte další kostky. Jejich dostatečná zásoba je tak vždy k dispozici.

Plastová krabička na vyrobené kostky ledu pak může být dalším tipem na dárek ;-).

Koupit lze v prodejnách Pepco, cena pouhých 30 Kč, výběr ze dvou barev. Podobně praktické tvořítko na led za takovou cenu nenaleznete, například Tescoma si za něco podobného účtuje částku desetkrát vyšší.

3. Sušící podložka na nádobí

Na odkládání umýtého nádobí k nezaplacení. Navíc je příjemně měkká a vyžaduje i minimu místa na uskladnění. K dostání je v obchodních domech Ikea ve dvou barvách, šedé a modré. Cena je 49 Kč.

V dalších obchodech lze koupit podobnou podložku, cena je však bývá znatelně vyšší. Vylepšenou verzi nabízí například Bauhasu, zde je k dispozici i malý držáček na nádobí. Cena ovšem přesáhne 200 Kč, Bauhaus ji aktuálně nabízí za 225 Kč ve dvou barevných provedeních, červeném a modrém.

4. Podložka pro kola

Gumová podložka pod pračky, co je k dostání v každém hobby marketu, jedna vystačí na celé vozidlo. Měkká podložka zvýší styčnou plochu pneumatiky a to stačí zabránit vzniku neodstranitelných plošek na jejím povrchu – do detailu je to popsáno v článku Tip: zabránění vzniku plošek na pneumatikách při dlouhém stání

Koupit tuto podložku pod pračku lze například v již zmíněném obchodě Bauhaus, ale k dostání i v mnoha dalších obchodech, cena do 200 Kč, mnohde nižší. V Bauhausu mají navíc jen tlouštku 10mm, v Hornbachu lze koupit za stejnou cenu podložku tlustou 15mm.

5. Monopoly Deal – karetní hra na cesty

Balení téhle karetní hry se vejde kamkoliv a navíc je to velmi hravá hra, ideální společník na cesty Námět hry vychází z klasických deskových monopolů, ovšem kartové provedení je upravené co do pravidel a přináší nečekané zvraty, navíc se jedno kolo nijak zvlášť netáhne a hra trvá tak akorát. Jen vzbuzuje v hráčích touhou po dalším kole a případné odvetě za předchozí totální debakl.

K dostání v mnoha hračkářstvích i na internetu, cena kolem 190-220 Kč. Za tu vyšší částku se prodává například v Tescu, ale hračkářství Bambule ji má za cenu pod 200 Kč a na internetu se ceny pohybují podobně.

6. Termoska pro řidiče

Při cestách se i řidič musí napít – a alespoň já mam na láhev určité požadavky, Jednak musí zapadnout snadno do držáků na palubě Ducata, jednak musí jít snadno otevřít i zavřít, ideálně jednou rukou. A v zavřeném stavu musí udržet vevnitř nápoj i ve špatné poloze. Dokud jsem nezapoměl v mraze v autě skvělou 500 ml plastovou láhev z Lidlu se zbytkem vody, tak jsem měl vystaráno. Mráz ale vykonal svoje.

Nicméně náhradu jsem našel v termosce z Tesca, lze otevřít, uchopit i zavřít snadno jednou rukou po paměti, snad jedinou výraznou nevýhodu je trochu méně příjemná hrana vlastního pítka, ale na to si jde zvyknout. Taktéž objem něco málo přes 400 ml není moc, ale je to zase dáno celkově příjemnými rozměry.

Koupit lze v každém obchodě Tesco za cenu do 200 Kč (na jaře stála pokud si pamatuji cca 160 Kč)

Závěr

Dárky pro karavanisty není nutné kupovat jen ve specializovaných obchodech. Hračkářství, hobby markety i normální obchody nabízí mnoho položek, které lze v karavanu použít a případně jimi udělat pod stromečkem radost za pár korun.

úvodní obrázek: pixbay

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: