Pod Moravskou bránou obytným vozem, úvod

Komentářů:

0

Na letošní podzimní prázdniny jsme zůstali v tuzemsku. Rozhodli jsme se prozkoumat část pod takzvanou Moravskou bránou. Ta se táhne od Přerova po Ostravu a díky svému reliéfu, tedy rovině či mírné pahorkatině, tvoří přirozenou komunikační spojnici směrem na Balt. Ostatně pohled na mapu to jen dokládá – území protíná jak dálnice D1, tak i dálnice D48 a je zde i důležitá železniční trať na Ostravu.

Moravská brána sice končí za Kopřivnicí a například Hukvaldy do ní již nepatří, stejně tak i Lysá hora je již součástí Beskyd – ale snad to nebude vadit. Stejně jsme se pohybovali spíše pod ní. Mimochodem, této oblasti se pro změnu zase říká Lašská brána. Ale protože výsledný článek by byl příliš dlouhý a nepřehledný, rozdělil jsem jej hned na několik dílů:

V jednotlivých dílech budou popsány jak jednotlivé výlety, tak i tipy na stání s obytným vozem. Cílem je ukázat, že pěknou dovolenou si lze užít i v České Republice a to i zcela na divoko. I když musím uznat, že v našem případě nám bezpříkladně přálo počasí – konec října byl ve znamení nezvykle slunečného počasí a poměrně příjemných teplot. I když na noc jsme topení museli pouštět.

Tady je stručný přehled našich cílů – během pár dnů jsme projeli vcelku malou oblast, ale ono je toho všude tolik k vidění.

Beskydy Valašsko Cards

Při návštěvě oblasti se vyplatí uvážit pořízení této slevová karty – sleva je obvykle ve výši 20%. Platnost karty je 12 měsíců od jejího vydání. Zajímavé místa k návštěvě jsou například tato (je jich mnohem více):

A kde a za kolik jí získat?

Zdarma je při využíti kempu, kartu nabízí dvě zařízení:

  • Rekreační areál U Kateřiny – Štramberk (podmínky získání karty se mi nepodařilo ověřit, bude to ale podobně jako u následujícího kempu podmíněno delším pobytem)
  • Kemp Ranč Bystřička – při pobytu minimálně 4 nocí

a nebo zakoupením ve vybraných informačních centrech v turistické oblasti Beskydy-Valašsko a turistické oblasti Poodří – Moravské Kravařsko a to:

  • 99 Kč dospělý
  • 69 Kč děti do 15 let

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: