Týden 23 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Tento týden se hodně psalo o obytné Buchance, ale také se objevilo hodně vlogů z cest jak po Česku, tak po zahraničí – Albánie, Chorvatsko, Itálie. Hojně pokrytý je i festival Overland a obrazem se jde podívat i na letošní sraz slovenských karavanistů. Psané cestopisy jsou již tradicí a lze tak najít dostatek inspirace na výlety. Za zmínku a přečtení stoji i dokončení rodinné recenze VW Grand Californie a pár dalších technicky orientovaných příspěvků. Dobrá zpráva přichází z Českého středohoří – nová parkoviště i stání pro obytné vozy jsou již v přípravě.

Nové články

 • Výlety obytňákem:
  • Ve válečné vřavě u pramene Odry – Jel jsem se podívat, kde pramení řeka Odra, jak vypadají vrchy, kterým dala jméno, a zažil jsem tam nefalšovanou válku.
  • Kde Lužická Nisa je švarným děvčetem – výlet podél Lužické Nisy startujeme vlakem z Bílé Vody (Weisswasser, Běla Voda v jazyce Lužických Srbů) a za nakládky lidí a kol vzniklých zmatků. A tím, že se vezeme, zmatky rozhodně nekončí.
  • Za ponikelskou bábou do strání Krkonoš – kdo by neznal Trautenberka, Anče, Kubu nebo hajného, krakonošovu donašečku sojku nebo toho pána, který v úvodu každé pohádky překračuje krkonošské hřebeny jako by se nechumelilo. Ještě jedna postavička, tu však nikdo nikdy neviděl, má svou nezastupitelnou roli v některých příbězích.


 • Caravan24:
  • U rybníka Hnačov – Víkend jsme si prodloužili o jeden den a nelitujeme. Skvělá parta lidí. Skvělé místo pro výlety na elektrokole. Určitě se sem brzy vrátíme.
  • 202106-Litomerice – první víkend v červnu jsme strávili v Litoměřicích. Kemp je velmi hezký, upravený a čistý. Nevýhodou mohou být sousední tenisové kurty, kde se začínalo hrát již před sedmou… není to pro spáče. Okolí nabízí zejména cyklotrasy podél Labe (i Ohře). Kemp je v blízkosti jejich soutoku. Klasická trasa vede k bistru U Trumpetky. Kousek od kempu je zajímavá kavárna, které jsme říkali „Pod parou“.


 • Kempy-chaty:
  • Předstan, nebo markýza ke karavanu ? – Předstan, nebo markýza ke karavanu – campervanu. Toto je dilema, kterou řeší asi vícero cestovatelů. Popíši mé zkušenosti a přidám možnost, která se nám zatím osvědčila.
  • Kempování a dovolená v Korutanech – Rakousko – Konečně znovu nastal čas vydat se do přírody a vychutnat si mírné podnebí na jižní straně Alp. Existuje mnoho důvodů, proč se vydat na kempinkovou dovolenou do Korutan na slunný jih Rakouska. Tak teď vám jich pár nadhodíme..

 • Akro mobil: Opel Movano 2022 na osvědčeném základě – Po převzetí Opelu společností PSA odchází ze scény i poslední model odvozený z Renaultu. Nové Movano se nadobro loučí s přívlastkem Master a přichází jako sesterský model Peugeotu Boxer a Citroënu Jumper. Díky tomu, že se Opel stal součástí skupiny Stellantis, je Movano pestřejší než kdykoliv předtím.


 • All4Camper:
  • 5 perfektních tipů v České Kanadě karavanem, pešky, na kole i vlakem – Tentokrát mám pro vás opravdu speciální balíček. Tipy na místa, kde nejen parádně zakempovat, ale hlavně najít v blízkosti kempů opravdu spoustu vyžití. Zejména tedy, pokud si po zaparkování karavanu rádi trochu i protáhnete nohy a chcete něco zajímavého vidět. Vítejte v Jižních Čechách.
  • 4 super okružní cyklovýlety na Lipensku poblíž kempů – Tentokrát pojedeme tak trochu po stopách sedmidenní výzvy, kterou jsem nedávno ukončila (více tady). Za mě je Lipno a jeho okolí karavanem prostě bomba. Příjemné kempy, nádherná příroda, fajn koupání, památky a hlavně velké množství cyklotras. No a protože kolo a karavan k sobě patří, tak je jasné, že i dnes přináším další tipy na cyklovýlety poblíž kempů, tentokrát však z Lipenska.
  • Do kempu bez kvalitního přípravku proti komárům letos nejezděte – Před několika dny jsem se vrátila z mé sedmidenní cesty po Českých krajích a vybraných kempech a hned hlásím, že bez kvalitního přípravku proti komárům se může vaše večerní rozjímání v kempu změnit doslova v horor. Místo posezení pod markýzou u karavanu se budete muset zavřít dovnitř a veškeré kouzlo letních večerů v kempu bude pryč. Ostatně mé poznatky začínají potvrzovat i odborníci.
  • Do Libereckého kraje do kempu roku Sedmihorky a krásami nejen Hruboskalska – Má výzva 3×7 v karavanu skončila, a tak nastal čas, abych vše začala sepisovat, neboť zážitků a informací z cesty mám pro vás opravdu hodně. No a protože naše první nocování bylo v autokempu Sedmihorky (Liberecký kraj), je jasné, že se budu ve svém dnešním článku věnovat tomuto kempu a tomu, co je v něm nového či pro koho je vhodný.

Ostatní – Mix


 • Garáž:
  • Obytný UAZ 2206 Bajkal je v Česku, startuje na 656 tisících – Více než rok trvalo tuzemskému importérovi automobilů UAZ upravit, kompletně přestavět, přerýsovat a znovu navrhnout obytný model Bajkal tak, aby vyhovoval všem evropským předpisům. Nicméně povedlo se, a tak vám na samém začátku hlavní karavanistické sezony můžeme naplno předvést rusko-český terénní bydlík
  • Dokonalý terénní karavan pro všechny dobrodruhy – Vozit si s sebou celý dům na kolech je při cestování obrovská výhoda – ale z karavanu se může stát snadno obrovská přítěž, když se rozhodnete sjet ze silnice do sebemenšího terénu. A to mnoho odvážných majitelů skutečně chce, protože kde asfalt končí, tam skutečné dobrodružství teprve začíná…
  • Tažení obytných přívěsů má svoje pravidla. Znáte je? – Obytňáky zažívají za poslední rok naprosto raketový boom. Lidé se zkrátka do pojízdného bydlení zamilovali a vzali útokem obchody i půjčovny. Jedna z cest ke komfortnímu kempování vede skrze obytné přívěsy, které jednoduše zapřáhnete za auto a vyrazíte, kamkoli se vám zlíbí. Ale pozor, tažení takových přípojných vozidel má svoje veledůležitá pravidla, znáte je?
  • Přehled cen půjčovného obytných aut – Dobrodružný výlet s obytným autem po Česku bude asi tím nejlepším receptem na letošní dovolenou. Půjčoven karavanů a obytných aut je u nás spousta, ale cena, kvalita i rozsah služeb se dost liší, proto jsme pro vás našli ty nejlevnější nabídky, ale i ty nejluxusnější. • CelyOTurismu: V Českém středohoří vzniknou útulny – Ústecký kraj chce vylepšit zázemí pro turisty. Pilotní projekt nyní připravuje Destinační agentura České středohoří. Jeho součástí je výstavba odstavných ploch pro karavany a obytné vozy (tzv. Stellplatz), malých záchytných parkovišť a budování útulen a nocležen.

Video

Vestavby


Mix

 • Fun 2 Camp: S MEGAMOBILem (WoMo) na Kokořín – S Megamobilem jsme si udělali krásnou víkendovou cestu na Kokořínsko. Domluvili jsme si místo v kempu Harasov v krásném prostředí. Za 2 dny jsme nachodili místními cestami přes 30km, dali jsme si do těla.
 • Minco:
  • Deň detí v kempe Rybníky Opatovce – 29.5.2021 – V tomto videu uvidíte ako prebiehal medzinárodný deň detí v kempe Rybníky Opatovce. Je to akcia, ktorú poriada tento kemp každoročne a patrí medzi obľúbené akcie tohto kempu.
  • Karavanisti Slovenska – zraz v kempe Vincov Les + MDD 2021 – V tomto videu uvidíte ako prebiehal prvý zraz Karavanistov Slovenska, ktorý poriadala facebook stránka „Karavanisti Slovenska“. Zraz sa konal 4. – 6. júna 2021 v kempe Vincov Les v obci Sládkovičovo. Za seba musím skutočne povedať, že bolo vynikajúco, program pre deti bol

 • Kemp Sedmihorky, Liberec, Ještěd, ZOO Dvůr Králové – Alkovnu jsme na jaře prodaly a podařilo se nám sehnat zcela nový obytný vůz. Tentokrát jsme si dali s výběrem záležet a jelikož už jsme nějaké to auto otestovaly (alkovny, vestavbu) , tak musím říct, že volba pro polointegrovaný vůz značky Adria byl zcela ideální!
 • TÁTOVÉ KEMPUJÍ v Českém ráji – červen 2020 – 6 fotrů, 10 dětí, 2 obytňáky, 1 dodávka, 3 stany. V této sestavě jsme již podruhé vyrazili na víkend v režii otců. Zakempili jsem v kempu Zelené údolí, vyrazili na výlet na hrad Pařez, prošli se k rybníku Doly a na závěr navštívili bouřkou vyklizené Trosky.
 • VANLIFE V CHORVATSKU 2021 – Po roce se vydáváme opět do Chorvatska užít si vanlife u moře. Tentokrát vás vezmeme do městeček Novigrad a Rovinj, které …
 • VANLIFE 2# – Česko to Albania – Toto video je o cestě z Česka do Albánie. Původně jsme měli v plánu někam se ohřát na pár dní, nakonec z toho byla cesta až do Albánie a spoustu zážitků.
 1. Vaše články bych bez uzardění vložil na první místo tohoto přehledu, jejich poloha na konci výčtu zdá se mi poněkud nedůstojná pro kvalitu informací, zpracování i lidskou samotného autora…:-)

  To se mi líbí

  1. Dík za pochvalu, potěšilo mne to. Já to beru víceméně v pořadí, v jakém je seznam těch blogů a stránek – a navíc často mají lidé zajímavější příspěvky (a nebo fotky ;-)).Baví mne sledovat, kolik se toho u nás vytváří a že jsou stále lidé, kteří se ochotně dělí o svá dobrodružství i znalosti.

   A jak jsem zjistil, ani ten seznam článku nemám perfektní – po dlouhé době ožil jeden blog a mne to úplně uteklo, takže alespoň dodatečně – http://eaglesnacestach.cz/cestovani/prvni-free-camping-s-miminkem/

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.